Absurdalne odpowiedzi na sprawdzianach uczniów. "Mogła plusika wstawić za kreatywność"

W sieci krążą zdjęcia sprawdzianów i prac domowych z adnotacjami nauczycieli. Jedne z nich są zabawne i świadczą o kreatywności uczniów, którzy nie przygotowali się do klasówki, inne dowodzą poczucia humoru nauczycieli.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskich szkołach na Gazeta.pl

To się zdarzało zawsze i zawsze będzie się zdarzać. Nieprzygotowani do sprawdzianu uczniowie robią, co mogą, żeby chociaż rozbawić nauczyciela. Niektórzy pedagodzy doceniają poczucie humoru, inni niestety są nieugięci. Wystawiają ocenę niedostateczną, ale zdobyta w takim stylu - dla niektórych bywa powodem do dumy.

"Narysuj komórkę"

Kilka lat temu w sieci pojawiło się zdjęcie sprawdzianu z biologii. Jednym z zadań było narysowanie komórki. Uczeń uznał za zabawne narysowanie telefonu komórkowego. W końcu, jak stwierdził jeden z internautów: "Chcieli komórkę, ale jaką, to nie powiedzieli". Niestety nauczyciel nie wykazał się poczuciem humoru i postawił ocenę niedostateczną. 

No już mogła plusika wstawić za kreatywność

- napisał jeden z internautów.

Uczeń sprawdzał czujność nauczyciela

Sprawdzian ma za zadanie sprawdzić wiedzę uczniów, jednak niektórzy mają podejrzenia, że pedagodzy nie czytają ze zrozumieniem ich wypowiedzi. Ten postanowił to sprawdzić, dopisując komentarz dla nauczyciela. 

W poszukiwaniu X

Pod tym zadaniem wywiązała się dyskusja internautów, którzy stanęli w obronie ucznia. Pisali: "Zdecydowanie bym uznała to zadanie!!! Nie jest podane: oblicz, ile wynosi x" i "Prawidłowa odpowiedź na zadane pytanie" oraz "Niech się pani lepiej wyraża". Nauczycielka nie przyznała jednak uczniowi punktów za to zadanie. "Grunt to lotny umysł" - skomentował ktoś.

Edziecko.pl. jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl i tu: edziecko.pl/ukraina.

Więcej o: