Do kiedy jest ważny bon turystyczny? Rodzice mogą dużo zaoszczędzić, jeśli dopilnują terminów

Bon turystyczny przysługuje każdemu dziecko. Wynosi 500 złotych. Rodzina z dwójką dzieci może więc dostać 1000 złotych. Warunki są dwa. Pieniądze trzeba przeznaczyć na wyjazd z dziećmi, a ponadto należy zmieścić się w terminie. Do kiedy jest ważny bon turystyczny?

Do kiedy jest ważny bon turystyczny? Data została zmieniona

Polski bon turystyczny, nazywany też po prostu bonem turystycznym, a nawet 500 plus na wakacje, obowiązuje od sierpnia 2020 roku. Został wprowadzony, aby wesprzeć branżę turystyczną w trudnym czasie pandemii. Ponadto bon turystyczny odpowiada na potrzeby rodziców.

Polski Bon Turystyczny to szansa na rozwój polskiej branży turystycznej, która stanowi realne wsparcie dla polskich rodzin w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19.
Za pomocą bonu polskie rodziny mogą zapłacić m.in. za pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, turnusie rehabilitacyjnym, obozie harcerskim, sportowym czy rekreacyjnym na terenie Polski.

- czytamy na stronie gov.pl.

Bon turystyczny miał obowiązywać od sierpnia 2020 roku do marca 2022 roku. Rodzice nie zdążyli jednak w dużej mierze skorzystać z tego świadczenia. Andrzej Duda przedłużył ważność bonu. Do kiedy jest ważny bon turystyczny? Jego ważność dopiero wraz z końcem września 2022 roku. Rodzice mają więc jeszcze sporo czasu, aby wykorzystać pieniądze. Terminu należy jednak pilnować. Po 30 września 2022 roku nie będzie szansy na wykorzystanie na wakacje 500 złotych na dziecko.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Do kiedy jest ważny bon turystyczny? Zasady przyznania

Bonem turystycznym zapłacimy między innymi za:

  • pobyt w hotelu,
  • udziału w przedszkolu narciarskim;
  • zajęcia w szkółce narciarskiej;
  • wypożyczenia sprzętu narciarskiego lub snowboardowego;
  • skipassy;
  • półkolonie dla dziecka;
  • bilet wstępu do rodzinnego parku rozrywki;
  • bilet wstępu do parku wodnego.

Przypomnijmy, bon turystyczny ma wartość 500 zł i przysługuje na każde dziecko, na które rodzice pobierają już świadczenie 500 plus. Ma formę kodu, który podajemy w trakcie rozliczenia w wybranym obiekcie. Nie każde miejsce uznaje tę formę płatności. Zanim wybierzemy się na wakacje, warto sprawdzić, czy dany punkt respektuje bony turystyczne.

Więcej o: