Edyta Pazura jest dumna, że jej dzieci bawią się z ukraińskim dzieckiem. Wzruszający kadr

Edyta Pazura pokazała w sieci poruszający kadr, na którym jej pociechy bawią się z ukraińskim dzieckiem. Żona popularnego aktora przyznała, że jest bardzo poruszona sytuacją w kraju i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że mamy do czynienia z największym kryzysem humanitarnym od czasów II wojny światowej. - Osoby uciekające z Ukrainy to ludzie, którzy mają swoją godność i zasługują na szacunek. Pamiętajcie o tym - zaapelowała gwiazda.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Edyta i Cezary Pazura są szczęśliwymi rodzicami trojga dzieci: Amelki, Antoniego i Rity. 33-latka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Chętnie zabiera głos w kwestiach macierzyńskich. Jej obserwatorzy uwielbiają jej bezpretensjonalność i szczerość. W efekcie na Instagramie obserwuje ją prawie 250 tys. osób. Ostatnio poinformowała swoich fanów, że postanowiła dać schronienie uchodźcom z Ukrainy.

Edyta Pazura jest dumna z dzieci. Bawią się z ukraińskim dzieckiem. "Od kilku dni walę głową w ścianę"

Edyta Pazura opublikowała na swoim profilu na Instagramie zdjęcie, na którym widzimy dzieci bawiące się w dziecięcym pokoju. Okazuje się, że pociechy Pazurów postanowiły podzielić się swoimi zabawkami z ukraińskim chłopcem. Przy okazji żona Cezarego Pazury podzieliła się refleksją dotyczącą kryzysu humanitarnego w Europie. 

Mamy do czynienia z największym kryzysem humanitarnym od czasów II wojny światowej. Dobrze, że politycy zdają sobie z tego sprawę, słyszę to w każdym ich wystąpieniu. Tylko tego kryzysu nie rozwiążą konferencje, pozowanie z karteczkami czy tworzenie memów z tego pozowania z karteczkami. Od kilku dni walę głową w ścianę

- zaczęła celebrytka i podziękowała tym, którzy mają dobre serca i angażują się w pomoc:

Dziękuję jednak wszystkim tym, którzy mi pomogli, a innym mam do przekazania jedną ważną wiadomość: Osoby uciekające z Ukrainy to ludzie, którzy mają swoją godność i zasługują na szacunek. Pamiętajcie o tym, bo moje doświadczenia ostatnich dni są różne.

Edyta i Cezary Pazura to nie jedyni celebryci, którzy postanowili pomóc naszych wschodnim sąsiadom. Schronienie w obliczu wojny dały także gwiazdy z show-biznesu takie jak: Joanna Jabłczyńska, Maja Ostaszewska, Zygmunt Chajzer, Maciej Stuhr czy Krzysztof Ibisz.

 

Pazura postanowiła pomóc obywatelom Ukrainy w jeszcze inny sposób. Żona Cezarego Pazury w ubiegłym tygodniu poinformowała, że zatrudniła w swojej firmie dwie osoby z Ukrainy. Prawdopodobnie dała im prace w swojej firmie biżuteryjnej.

Ukraińskie rodziny szukają azylu w Polsce

Większość ukraińskich rodzin opuściła ojczyznę i postanowiła szukać pomocy poza granicami państwa. Już ponad milion uchodźców opuściło pogrążoną w wojnie Ukrainę. Głównym krajem, w którym Ukraińcy szukają azylu, jest Polska. Wśród osób przybywających z Ukrainy jest mnóstwo dzieci. Choć nikt nie wie, ile czasu będą przebywać w Polsce, to każdy chce zapewnić im bezpieczeństwo i godne życie.

W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej nagrań i zdjęć zrozpaczonych Ukraińców, którzy uciekają z kraju owładniętego wojną. Władimir Putin planował szybko podbić sąsiedni kraj, jednak morale i działania Ukraińców bardzo go zaskoczyły. 

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Więcej o:
Copyright © Agora SA