Nagrano dziewczynki podczas przekłuwania uszu. Internauci poróżnieni: Nie pozwoliłabym tak skrzywdzić dziecka

Nagrano, jak reagowały małe dziewczynki na przekłuwanie uszu. Filmik wzbudził w internautach mieszane uczucia. Niektórzy twierdzili, że to "krzywdzenie dzieci", zaś zdaniem innych nie ma w tym niczego złego. "Ja tam się cieszę, że miałam przekute uszy jako małe dziecko" - pisze jedna z użytkowniczek TikToka.

TikTok to aplikacja mobilna służąca do publikowania, oglądania, udostępniania i wysyłania znajomym różnego rodzaju krótkich filmików. Niektórym kojarzy się głównie z nagraniami układów tanecznych wykonywanych przez nastolatki, ale można tam znaleźć o wiele więcej treści.

Nagrano dziewczynki podczas przekłuwania uszu

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Na platformie są różnego rodzaju poradniki i tutoriale, zabawne scenki rodzajowe, fragmenty znanych filmów i seriali, zabawne nagrania z udziałem zwierząt, relacje z podróży oraz materiały o tematyce dotyczącej macierzyństwa.

Na profilu @mrsyedi7 publikowane są głównie zabawne filmiki, będące połączeniem zmontowanych nagrań różnych sytuacji. Jedno z nich zobrazowało, jaka była reakcja dziewczynek, którym po raz pierwszy przekłuto uszu. Dla wielu dzieci to wydarzenie wiązało się z silnymi emocjami. Chciały ozdobić swoje ciało, ale jednocześnie bały się bólu. Nie ulega wątpliwości, że bohaterki filmiku były bardzo dzielne. Chociaż kilkoro uroniło łzy, żadna nie zrezygnowała z przekłucia drugiego ucha.

Nagranie obejrzano ponad siedem milionów razy i pojawiła się pod nim masa komentarzy. Wiele osób wspominało, jak samemu zniosło ten proces. Część z nich również była wówczas w bardzo młodym wieku. Wśród internautów znalazły się jednak osoby, które potępiły pomysł przekłuwania uszu tak małym dziecko.

Nie pozwoliłabym w ten sposób skrzywdzić mojego dziecka.
Miałem przebijane uszy w wieku 2 lat i nawet mnie to nie ruszyło. Anit trochę nie zabolało, a niektórzy tu mówią o jakiejś krzywdzie.
Ja się nawet nie ruszałam.
Pierwsza dziewczynka najlepsza.
Miałam uszy przebijane w wieku 7 lat i to wielką igłą z ziemniakiem. Mam je do dziś, a z czasem dorobiłam jeszcze więcej.
Zazdroszczę pewności siebie dziewczynce, która stwierdziła, że wygląda pięknie.
Chłopiec śmiał się ze swojej siostry.
Ja tam się cieszę, że miałam przekute uszy jako małe dziecko

- piszą.

Więcej o: