Zwrot na dziecko 2022. W tym roku prawie 3 tys. zł dla rodziny z dwójką dzieci

Zwrot na dziecko 2022, czyli pieniądze, jakie trafią do podatników po odliczeniu ulgi na dziecko, może być dla wielu Polaków ogromnym wsparciem. Rodzina z dwójką dzieci może otrzymać prawie 3 tys. złotych. Co trzeba zrobić, aby otrzymać zwrot?

Więcej informacji na temat ulg i odliczeń PIT przeczytasz na Gazeta.pl.

Od 15 lutego do 30 kwietnia Polacy mają czas na złożenie rozliczeń podatkowych. Ulga na dziecko jest jedną z najpopularniejszych form odliczeń wśród podatników. Rodzice, opiekunowie prawni korzystają z niej od lat, choć dla wielu z nich może to być ostatni rok, kiedy pieniądze zostaną wypłacone. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać zwrot? Oto wszystko, co musisz wiedzieć. 

Zobacz wideo "Proszę, nie zapominajcie o nas". Dramatyczny apel Ukrainki z Czernichowa

Zwrot na dziecko 2022. Zasady

Ulga na dzieci przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat, każde niepełnosprawne dziecko, które otrzymuje zasiłek (dodatek) pielęgnacyjny lub rentę socjalną, oraz na każde dziecko do 25. roku życia, które ciągle się uczy oraz jego dochody (z wyjątkiem renty rodzinnej) i przychody uzyskane w ramach ulgi dla młodych, po ich zsumowaniu nie przekraczają 3089 zł. Jaka jest wysokość ulgi na dziecko? Od lat się nie zmienia:

Ulga na dziecko 2021Ulga na dziecko - ile wynosi? Kwota może rozczarować, a za rok czeka nowy haczyk

  • na pierwsze dziecko otrzymasz 92,67 zł miesięcznie; rocznie 1112,04 zł
  • na drugie dziecko otrzymasz 92,67 zł miesięcznie; rocznie 1112,04 zł
  • na trzecie dziecko otrzymasz 166,67 zł miesięcznie; rocznie 2000,04 zł
  • na czwarte i każde kolejne dziecko otrzymasz 225 zł miesięcznie; rocznie 2700 zł

Portal Bankier obliczył, że rodzice dwójki dzieci, którzy skorzystają z ulgi prorodzinnej oraz obligatoryjnego odliczenia składek na ubezpieczenie społeczne i zarabiają rocznie około 112 tys. zł, otrzymają zwrot w wysokości 7 792,08 zł. Szczegółowe obliczenia można zobaczyć tutaj.

WypłataKwota odliczenia na dziecko 2021. Ostatni dzwonek, by zyskać. Za rok wchodzą w życie nowe zasady

Więcej o: