Niezwykły gest policjanta na granicy. "Biedne malutkie dzieciątko"

Na polskich przejściach granicznych z Ukrainą dzieją się rzeczy smutne, ale i krzepiące. Polacy próbują pomóc swoim sąsiadom, jak tylko potrafią. Nad ich bezpieczeństwem czuwa policja. Niektórzy funkcjonariusze robią więcej, niż to wynika z ich obowiązków.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji na Ukrainie na Gazeta.pl

Na polskich przejściach granicznych tysiące Ukraińców czekają na pomoc. Porzucili swoje domy, niektórzy musieli rozstać się z najbliższymi. Wśród nich jest wiele kobiet, które mają pod opieką dzieci. Wszyscy są przestraszni, zrozpaczeni i zmęczeni. W sieci pojawia się wiele nagrań, na których widać, jak dramatyczna jest sytuacja. Pojawiają się też filmiki, dowodzące wspaniałej postawy Polaków w tym trudnym dla Ukraińców czasie. Bohaterem jednego z nich jest polski policjant, który trzyma na rękach ukraińskie niemowlę.

Piąte urodziny w schronie w Charkowie.Piąte urodziny w schronie w Charkowie. "Szóste będą piękniejsze!"

Policjant wziął na ręce niemowlę

Na nagraniu widać policjanta, który trzyma w ramionach niemowlę. Próbuje je uspokoić, kołysze, przytula, przechadza się z nim. Obok niego stoi kobieta, zapewne matka dziecka, zmęczona wielogodzinnym oczekiwaniem na możliwość przekroczenia granicy. 

Zobacz wideo Polski policjant na granicy trzyma na rękach ukraińskie niemowlę

Nagranie zostało opublikowane na TikToku, na oficjalnym profilu polskiej policji. Opatrzono je komentarzem:

Jesteśmy na przejściach granicznych i przy punktach recepcyjnych, gdzie wspieramy uchodźców z Ukrainy, szukających schronienia w Polsce. Wszystkie służby działają profesjonalnie, zgodnie z wypracowanymi procedurami. #pomagamyichronimy

Białystok solidarny z Ukrainą. Mieszkańcy manifestowali pod konsulatem białoruskim. 'Razem jesteśmy silni'Ukraina: Dorośli poszli walczyć, dzieci w domach dziecka zostały bez opieki

Internauci wzruszeni gestem policjanta

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy internautów, których wzruszyło zachowanie policjanta. Dziękowali za postawę stróżów prawa w tym trudnym czasie, zapewniali, że doceniają ich pracę:

To chyba najpiękniejsza, a zarazem najsmutniejsza rzecz, jaką dzisiaj widziałam.
Niektórzy polscy policjanci są niedoświadczeni, ale większość to bardzo dobrzy ludzie, którzy chcą pomóc i strzec prawa.
To jest piękne, jak sobie pomagamy.
Dziękujemy za pomoc, jesteśmy bardzo wdzięczni i nigdy nie zapomnimy.
Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?
Brawo! Jesteśmy dumni.
Brawo! Biedne malutkie dzieciątko. Jestem dumna z Polaków, że ile mogą tyle pomagają.
Jestem z Was dumna. Z nas wszystkich, rodaków. Aż mam ciarki. Dziękuję za wasze piękne serca. Świat jest dobry, jeszcze będzie pięknie

- pisali wzruszeni internauci.

Więcej o: