Myślała, że znalazła idealne imię dla dziecka. Siostra bliźniaczka wyśmiała ją i opisała wszystko na forum

Wybór imienia dla dziecka nie zawsze jest łatwym zadaniem. Przekonali się o tym pewni rodzice z Wielkiej Brytanii, którzy obecnie oczekują pojawienia się ich pierwszej pociechy. Imię, które wybrali, nie spodobało się niektórym członkom ich rodziny.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełniaj tych błędów:

Pewna brytyjska para myślała, że znalazła idealne imię dla swojej pociechy. Ich pomysł został jednak wyśmiany przez bliźniaczkę przyszłej mamy, która opisała wszystko anonimowo na Reddicie. Jej wpis wywołał zagorzałą dyskusję na forum.  

"Obawiam się, że będzie wyśmiewana"

- Moja 22-letnia siostra jest w 34. tygodniu ciąży - zdradziła kobieta na początku swojego wpisu. Okazuje się, że rodzice dziecka biorą pod uwagę nadania dziecku imienia Wikingów. Inspiracją w tym przypadku był program telewizyjny. 

Dziwne imiona dla dzieci są coraz częściej wybierane?Rodzice wybierają dziwne imiona dla dzieci? "Zależało mi, by nie było zbyt popularne"

Jak zdradza bliźniaczka przyszłej mamy, jej siostra wysłała niedawno rodzinie listę potencjalnych imion dla córeczki. Znalazły się na niej propozycje takie jak: Freja, Ada, Molly, Faye i Lagertha. Ostatnie imię wzbudziło największe kontrowersje. Kobieta początkowo była pewna, że to żart. Okazało się jednak, że przyszli rodzice traktują taką opcję poważnie. - Obawiam się, że takie imię sprawi, że dziewczynka będzie wyśmiewana przez inne dzieci - wyznała użytkowniczka forum Reddit. 

Warto wspomnieć, że Lagertha to imię kojarzone przede wszystkim z legendarną wikińską tarczowniczką. Jak wynika ze śledztwa kobiety, od 2016 roku otrzymało je tylko 35 osób na świecie.

Wpis wywołał zagorzałą dyskusję

Kobieta nie może pogodzić się z wyborem siostry. Niektórzy uczestnicy dyskusji skrytykowali takie podejście. Ich zdaniem rodzice mają w tej kwestii całkowitą wolność. Jednak wiele osób zgodziło się z obawami autorki wpisu. Nietypowe imię może przysporzyć dziecku nieprzyjemnych sytuacji. Pojawiły się także głosy, że wspomniane imię nie jest nadawane nawet w krajach skandynawskich. Inni natomiast stwierdzili, że imię dla dziecka nigdy nie powinno być odzwierciedleniem zainteresowań rodziców. 

Może cię także zainteresować:

Nasza czytelniczka przysłała zdjęcie paragonu za zupę pomidorową.Pokazała paragon za zupę dla dziecka. "Makaronu tyle, co kot napłakał"

Więcej o: