Ten noworodek ma więcej na głowie niż chłopcy w jego wieku. Bujna fryzura to efekt uboczny leków

Jaxon-James Ayers urodził się osiem tygodni przed wyznaczonym terminem porodu. Chwilę później okazało się, że chłopiec cierpi na hiperinsulinizm i będzie musiał przyjmować leki. Rodzice opublikowali zdjęcia chłopca po trzech miesiącach i wywołali spore poruszenie. Okazało się, że jego głowę zdobi bujna czupryna. To efekt uboczny przyjmowania leków.

Więcej na tematy związane z macierzyństwem przeczytasz na Gazeta.pl.

Jaxon-James Ayers jest niezwykłym dzieckiem. Urodzony osiem tygodni przed terminem porodu chłopiec cierpi na hiperinsulizm - chorobę, która zdarza się raz na 50 000 urodzeń. U osób, których dotyka to schorzenie, dochodzi do nadmiernej produkcji insuliny przez trzustkę. Od razu po diagnozie dziecko musiało zacząć przyjmować leki, aby utrzymać prawidłowy poziom cukru. Teraz minęły już trzy miesiące i Jaxon czuje się dobrze. A efektem ubocznym przyjmowanych leków jest wzbudzająca podziw fryzura.

Zobacz wideo

Niezwykła fryzura niemowlaka

Mama chłopca Shannon Ayres uwielbia chwalić się synem w mediach społecznościowych. Nie spodziewała się jednak, że spotka się z takim zachwytem nad jego włosami. Jaxon ma na głowie o wiele więcej niż chłopcy w jego wieku.

Nazwała córkę imieniem babciNazwała córkę po babci. Kiedy powiedziała imię pielęgniarce, wyśmiała ją. "Nie mogę w to uwierzyć"

Hiperinsulinizm dotyka około jednego na 50 000 dzieci. Jego trzustka wytwarza zbyt dużo insuliny, co powoduje, że jego poziom cukru jest bardzo niski i aby utrzymać ten poziom, musi regularnie jeść i przyjmować leki. Ich efektem ubocznym jest to, że jego włosy rosną naprawdę szybko

- tłumaczyła mama chłopca.

 

Kobieta przyznała także, że ludzie "są zawsze w szoku, kiedy widzą jego czuprynę". Niektórzy żartują, że musi iść do fryzjera.

Dziecko z listopada wciąż nie ma imieniaOd pięciu miesięcy mają bezimienne dziecko. Mówią na nią "ósma". "Utknęliśmy przez jej osobowość"

Więcej o: