Matka nakarmiła 6-miesięczne dziecko krwistym stekiem. Internauci oburzeni

Matka pochwaliła się na TikToku, że właśnie zaczęła rozszerzać dietę 6-miesięcznej córki. Kobieta podała małej krwisty stek. Ludzie oskarżyli ją o znęcanie się nad dzieckiem. - To wciąż krwawi - zarzucił jeden z internautów.

Więcej treści związanych z tematami macierzyńskimi przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dieta w ciąży? "Ciężarna na pewno nie musi jeść za dwoje"

6-miesięczna dziewczynka zajada się krwistym stekiem. Matka: "Musiałam pozwolić zjeść"

23-letnia Katie Harley opublikowała na swoim profilu na TikToku serię nagrań, na których pokazuje, jak rozszerza dietę swojej 6-miesięcznej córeczce. Na jednym z nich, kobieta dała dziecku do zjedzenia krwisty stek. Dziewczynka z apetytem konsumuje kawałek wołowiny.

Musiałam pozwolić zjeść mojej dziewczynce tego steka. Chcemy uczcić jej popularność

- napisała matka pod nagraniem.

Obserwator pyta: "Jak można podawać dziecku w tym wieku steka?"

Internauci byli wyraźnie oburzeni. Większość z nich skrytykowała lekkomyślne podejście matki do kwestii rozszerzenia diety u dziecka. Obserwatorzy tłumaczyli, że niedogotowana wołowina jest niebezpieczna dla dziecka. Niektórzy podkreślili, że wręcz przeciwnie, bo w mięsie zawarte jest żelazo, cynk i witaminy z grupy B, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju malucha.

To wciąż krwawi!
Najpierw jedzenie dla niemowląt, później dla dorosłych.
Mam nadzieję, że przynajmniej jest ciepłe.
Jak można podawać dziecku w tym wieku steka?

- pisali internauci. Kobieta zdecydowała się odpowiedzieć na krytykę:

Jako ofiara molestowania seksualnego jestem zdumiona, że możesz napisać, że karmienie mojego dziecka jest znęcaniem się nad nim. Żałuję, że moi rodzice nie dawali mi steka, zamiast mnie bić. Proszę, uważaj na swoje słowa.

Rozszerzenie diety u niemowlaka

Rozszerzanie diety niemowlaka jest konieczne, ponieważ samo mleko na pewnym etapie życia zwyczajnie przestaje wystarczać. Nie jest w stanie zaspokoić zwiększającego się zapotrzebowania organizmu dziecka na składniki odżywcze.

Obowiązujący schemat żywienia niemowląt rozszerzanie diety zaleca po ukończeniu 17. tygodnia życia dziecka, ale nie później niż w 26. tygodniu życia, czyli między 5. a 7. miesiącem życia. Wiele zależy od tego, w jaki sposób niemowlę było karmione do tej pory - naturalnie, to jest mlekiem mamy czy sztucznie, czyli mlekiem modyfikowanym.

Dietę generalnie rozszerza się, gdy:

  • niemowlę dojrzewa do przyjmowania pokarmów stałych,
  • dziecko potrafi utrzymać się w pozycji półsiedzącej,
  • zanika naturalny odruch usuwania z buzi ciał obcych,
  • maluch uczy się kontrolować ruchy głowy i szyi.
Więcej o:
Copyright © Agora SA