Zawarła z synami umowy kredytowe, żeby mogli kupić sobie PlayStation. "To nauczy ich wartości pieniądza"

Mam trojga dzieci z Nowej Zelandii postanowiła pomóc swoim dzieciom zdobyć pieniądze na zakup PlayStation. Dzieci zaoszczędziły część pieniędzy, a to, czego im brakowało, zdecydowała się im pożyczyć. Zabezpieczyła się jednak umową kredytową.

Więcej tematów związanych z rodzicielstwem na stronie Gazeta.pl

Nicole Adams z Nowej Zelandii jest mamą trójki dzieci - dwóch chłopców i dziewczynki. Wraz z partnerem wpadła na doskonały pomysł, który pozwoli ich dzieciom na wymarzony zakup, a jednocześnie nauczy wartości pieniądza. 

Marzy jej się rodzina wielodzietnaMarzy jej się rodzina wielodzietna. "Chcę co najmniej ośmioro, więc musimy brać się do roboty"

Mama podpisała z dziećmi umowy kredytowe

Szkic umowy Nicole udostępniła na swoim koncie na Instagramie. Opatrzyła go obszernym opisem: 

Dwoje dzieci. Chcą kupić PlayStation po ok. 1130 zł, a drugie chce dodatkowo kupić telewizor za ok. zł.  Po miesiącach oszczędzania pieniędzy zdobytych za prace domowe i jako prezenty świąteczne i urodzinowe zgromadzili 930 zł

- napisała. W takiej sytuacji wraz z partnerem stanęła przed możliwością wyboru jednego z dwóch następujących wariantów: 

 
Po prostu wyjaśniamy im, że nie mają wystarczająco dużo pieniędzy i muszą dalej ciężko pracować, dopóki nie zdobędą odpowiedniej kwoty.

Wybrali jednak drugi wariant:

Nauczymy ich o pożyczkach, spłatach, ratingach kredytowych, dodatkowych odsetkach, a nawet windykacji długów [...] To nauczy ich wartości pieniądza.
Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Dzieci nauczą się wartości pieniądza

Rodzice sporządzili szkic umowy, którą następnie podpisali z synami - Jordanem i Tawerą. Zgodnie z doniesieniami ich mamy, chłopcy poważnie traktują swój dług i chcą go jak najszybciej spłacić.

Niedawno Tawera sprzedał swój komputer naszej córce, aby szybciej spłacić pożyczkę, a Jordan rozważa sprzedaż swojego starego PlayStation z tego samego powodu

- napisała dumna mama. Kobieta dodała, że zapewne nie wszyscy rodzice pochwalą tę metodę wychowawczą, ale stwierdziła, że wraz z partnerem chcą jak najlepiej przygotować swoje dzieci do życia i mają prawo to zrobić w sposób, jaki uznają za stosowny. 

Konsultantka podpowiada jak wybrać imię dla dziecka.Konsultantka radzi, jak wybrać imię dla dziecka. Ma "pasować do osobowości"

Więcej o: