Aleksandra Domańska zdradza, czy ochrzci dziecko. Mówi o Kościele. "Oddalony od mojego serca"

Aleksandra Domańska nigdy nie owija w bawełnę i nie boi się głośno mówić o swoich poglądach. W najnowszym wywiadzie aktorka zdradziła, jak odnajduje się w macierzyństwie. Padło też pytanie o chrzest syna. Aktywistka nie przebierała w słowach i gorzko wypowiedziała się o Kościele. - Nie zgadzam się z tym, co robi Kościół w Polsce i jaki ma stosunek chociażby do mniejszości seksualnych, do kobiet, do środowiska, do zwierząt - tłumaczyła Domańska.

Więcej o sakramencie chrztu przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Aleksandra Domańska to popularna polska aktorka, a przede wszystkim aktywistka, która nie boi się głośno mówić o swoich poglądach. Domańska znana jest z tego, że zabiera głos w sprawach, którą zdają się być dość niewygodne. Fani uwielbiają ją za niezwykłą autentyczność, szczerość i naturalność. Niedawno aktywistka urodziła swoje pierwsze dziecko. Choć na początku ukrywała ciążę, to finalnie zdecydowała się poinformować fanów o rozwiązaniu. Teraz zdradza, czy planuje ochrzcić syna. 

Zobacz wideo Michał Piróg nie chciałby zostać ojcem chrzestnym dziecka Joanny Krupy

Chrzest w chrześcijaństwie stanowi najważniejszy, pierwszy sakrament, którego celem jest zmazanie grzechu pierworodnego poprzez symboliczne polanie wodą lub zanurzenie w wodzie. W ostatnich latach obserwujemy znacznych wzrost sytuacji, w których małżeństwa już na samym początku ciąży, deklarują, że nie będą chrzcić swoich dzieci. Większość z nich podkreśla, że chce, aby to dziecko zdecydowało w przyszłości, czy chce przynależeć do kościoła. Inni otwarcie mówią, że nie zgadzają się z naukami kościoła. A jak jest w przypadku Aleksandry Domańskiej?

Aleksandra Domańska o chrzcie dziecka. "Nie zgadzam się z tym, co robi Kościół w Polsce"

Aleksandra Domańska na co dzień strzeże wizerunku swojego dziecka, jednak chętnie opowiada o tym, jak spełnia się w roli matki i jak odnajduje się w macierzyństwie. W najnowszym wywiadzie aktorka zdradziła, czy planuje ochrzcić swojego syna. 

Absolutnie nie będę chrzcić dziecka. Nie zgadzam się z tym, co robi Kościół w Polsce i jaki ma stosunek chociażby do mniejszości seksualnych, do kobiet, do środowiska, do zwierząt... Jest bardzo oddalony od mojego serca

- zakomunikowała aktywistka w rozmowie z Pomponikiem. 

 

W dalszej części Domańska dodała, że ma wrażenie, iż Kościół nie jest już dla ludzi i zamiast jednoczyć ich, to zwyczajnie dzieli:

Mówi mi, że mój przyjaciel czy przyjaciółka, którzy kochają nie tak, jak Kościół by sobie życzył, są gorsi. Dziękuję bardzo, to ja nie chcę być w takiej wspólnocie.

Przypomnijmy, że podobną decyzję podjęli koleżanki i koledzy z branży show-biznesu tacy jak: Zofia Zborowska, Anna Mucha, Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan, Oliwia i Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" czy Tomasz Karolak. 

Więcej o: