Kalendarz dni wolnych 2022 od zajęć szansą na odpoczynek. Rodzice o szkole: Masówka i zero kreatywności

Kalendarz dni wolnych 2022 jest istotny dla uczniów, którzy wyczekują okazji do odpoczynku od zajęć. Rodzice w dobie pandemii mieli szansę dokładniej przyjrzeć się temu, jak przebiega nauka dzieci. "Nasz system edukacji nie jest na wysokim poziomie i całkowicie zabija jednostkę, nie rozwija, nie wydobywa indywidualnych talentów" - twierdzą.

Edukacja w dobie pandemii uległa zmianie. Chociaż od września 2021 uczniowie w dużej mierze uczą się stacjonarnie, mają za sobą rok nauki zdalnej. Kolejnym problemem, z jakim musieli się zmierzyć była plaga kwarantann, bo gdy w danej placówce wykryto przypadki zakażeń, całe klasy, a nawet szkoły były kierowane na przymusową izolację.

Kalendarz dni wolnych 2022 od zajęć szansą na odpoczynek

Więcej artykułów na temat edukacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zmieni się próg dochodowy w 500 plus dla seniora. Czy teraz więcej osób otrzyma pieniądze?500 plus wniosek online 2022. Co zrobić, aby pieniądze wpłynęły na czas?

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Kiedy dzieci uczyły się z domów, rodzice mogli dokładniej przyjrzeć się temu, jak przebiegają ich lekcje oraz jakie umiejętności są wymagane przez nauczycieli. Pod artykułami opublikowanymi na stronie facebookowej eDziecko.pl pojawiły się liczne komentarze od osób twierdzących, że ich pociechy są przemęczone nadmiarem prac domowych i sprawdzianów, przez co ledwie znajdują czas na chwilę wytchnienia. Niektórzy doszli również do wniosku, że polski system edukacji jest odtwórczy i zamiast rozwijać w dzieciach kreatywność, wymaga się od nich szablonowego wykonywania obowiązków.

Codziennie sprawdziany, kartkówki i masa zadań do domu! A gdzie czas na wyjście na spacer, aby się dotlenić?
Nie uczą niczego, co może być w życiu potrzebne. Jest to wina programu i systemu, niestety. Nie patrzy się indywidualnie, tylko masówka. Przez to są problemy i stres dla dzieciaków.
Nasz system edukacji nie jest na wysokim poziomie i całkowicie zabija jednostkę, nie rozwija dzieci, nie wydobywa indywidualnych talentów - wszyscy od szablonu. Jest totalnie odtwórczy, zero kreatywności, niestety i samodzielnego działania.
To jest nauka na siłę, po ocenę. Z tego chleba nie będzie, jak to się mówi. Dzieci są przeciążone niepotrzebnymi wiadomościami, które siłą rzeczy i tak ulegają zapomnieniu.
Tu nikt nikomu nie ufa. Uczniowie nie ufają w wartość nauki dla siebie, rodzice w jakość pracy nauczycieli, a nauczyciele w lojalność uczniów.

- pisali.

Chociaż ferie zimowe dobiegają końca, wiele osób już nie może doczekać się kolejnego odpoczynku nauki. Trzeba będzie na niego poczekać, bo najbliższe wolne wypada dopiero w kwietniu, kiedy obchodzimy Święta Wielkanocne. Poniżej opublikowaliśmy dokładny kalendarz dni wolnych od nauki szkolnej.

Kalendarz dni wolnych od zajęć dydaktycznych 

 • 17-30.01 - Ferie zimowe: Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Małopolskie, Świętokrzyskie i Wielkopolskie,
 • 24-6.02 - Ferie zimowe: Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie,
 • 31.01-13.02 - Ferie zimowe: Dolnośląskie, Mazowieckie, Opolskie i Zachodniopomorskie
 • 14-27.02 - Ferie zimowe: Lubelskie, Łódzkie, Podkarpackie, Pomorskie i Śląskie
 • 14-18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc)
 • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów
 • 1-3.05 - Majówka
 • 4.05 - Matura z języka polskiego,
 • 5.05 - Matura z matematyki,
 • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
 • 16.06 - Boże Ciało
 • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego

Żłobek (zdjęcie ilustracyjne)12 tys. na dziecko. Rodzice woleliby inne wsparcie: Dzieci i tak będą musiały to oddać

Więcej o: