Tata pokazuje jak uspokoić płaczące dziecko w 18 sekund. Internauci: "Brawo!"

Ten tata doskonale wie, jak szybko i skutecznie uspokoić swoje płaczące maleństwo. Pokazał, jak to zrobić w sposób delikatny i bezpieczny. Internauci pisali: "Dlaczego nie znałam tego sposobu wcześniej?"

Więcej podobnych tematów na stronie Gazeta.pl

Dla wielu świeżo upieczonych rodziców płacz dziecka wciąż jest bardzo stresujący. Nie wiedzą, co dolega ich maluszkowi, których jego potrzeb nie zaspokoili, zastanawiają się, czy zrobili coś nie tak. Niektórzy z tego powodu unikają miejsc publicznych, boją się, że nie będą w stanie uspokoić dziecka, obawiają się spojrzeń i ocen innych osób. 

Aż do dziewiątego miesiąca nie było po niej widać ciąży.Aż do dziewiątego miesiąca nie widać było u niej ciąży. "Nikt mi nie wierzył"

Dzieci są różne. Jedne prawie nigdy nie płaczą, inne robią to często. Niektóre maluszki łatwo uspokoić, rodzice innych muszą się nieco bardziej natrudzić. W tym celu noszą pociechy na rękach, starają się zainteresować je czymś, są w stanie spróbować wszystkiego, żeby ich pociecha przestała płakać.

Tata pokazuje jak szybko uspokoić płaczące dziecko 

Ten tata pokazał skuteczny sposób na uspokojenie płaczącego niemowlaka. W opublikowanym na TikToku nagraniu pokazał, jak to robi w zaledwie 18 sekund. Jego filmik obejrzało prawie 4,5 miliona internautów. 

Na nagraniu tata pokazał, jak chwyta dziecko, ostrożnie krzyżuje jego rączki na piersiach, jedną ręką je przytrzymuje, drugą obraca dziecko. Maluszek błyskawicznie przestaje płakać i zaczyna z zaciekawieniem obserwować otoczenie. 

Żłobek (zdjęcie ilustracyjne)12 tys. na dziecko. Rodzice woleliby inne wsparcie: Dzieci i tak będą musiały to oddać

Internauci nie są przekonani, czy to dobry sposób na uspokojenie dziecka

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy. Część internautów była zachwycona tym sposobem. Pisali:

Dlaczego nie znałam tego sposobu wcześniej?
Jesteś geniuszem!
Brawo tato!
Czy to zadziała na 28-latka zestresowanego egzaminami?

- zażartował ktoś. Ktoś inny napisał jednak:

Dziecko było zbyt oszołomione, żeby płakać

Tata został spytany, na czym polega ta technika, szczerze odpowiedział, że nie ma pojęcia. Jedna z internautek napisała, że u niej, jako u osoby autystycznej ramiona skrzyżowane na klatce piersiowej i nacisk uspokajają ją, pozwalają zapanować nad emocjami. 

Więcej o: