Byli dumni, gdy nauczyli bliźnięta chodzić. Efekt przerósł ich oczekiwania

Rodzice bliźniąt bardzo chcieli nauczyć dzieci chodzić. Nie przewidzieli, co się stanie, gdy maluchy szybko opanują tę umiejętność. "Bardzo prawdziwe. Moje najmłodsze dziecko zaczęło chodzić i wątpię, że jeszcze kiedykolwiek zdołam usiąść" - twierdzi internautka.

TikTok to aplikacja mobilna służąca do publikowania, oglądania i wysyłania znajomym krótkich filmików. Można tam znaleźć różne treści od poradników i tutoriali, przez nagrania układów tanecznych po filmiki z uroczymi zwierzętami. Nie brakuje tam także materiałów autorstwa rodziców, którzy za pośrednictwem TikToka dzielą się z innymi mamami i ojcami swoimi doświadczeniami związanymi z opieką nad dziećmi.

Byli dumni, gdy nauczyli bliźnięta chodzić

Więcej artykułów o tematyce parentingowej znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Na profilu @leansquad1 rodzice bliźniąt opublikowali filmik z pociechami w roli głównej. Na początku bardzo starali się, aby szybko nauczyć je chodzić. Niestety, sprawy szybko wymknęły się spod kontroli. Na nagraniu widać jak mama biegnie z jednym malcem na rękach, aby zatrzymać drugiego, lub jak tata przeskakuje przez przeszkody, by powstrzymać dziecko przed poślizgnięciem się przy baseniku. Ostanie ujęcie zobrazowało, jak po całym dniu padają zmęczeni na podłodze.

Pod nadgraniem pojawiły się dziesiątki komentarzy od osób, które doświadczyły podobnych sytuacji. Internauci byli rozbawieni ich kreatywnym materiałem i przyznali, że czasem najlepiej jest pozwolić rozwijać dzieciom konkretne umiejętności w swoim czasie.

Rodzice zawsze tak się spieszą, by nauczyć dzieci chodzić. Następnym razem, jeśli będziecie mieć kolejne dziecko, pozwólcie mu na to w swoim czasie.
Pamiętam, jak marzyłam, aby nauczyć syna mówić. Teraz jest tak rozgadany, że mam czasem ochotę sięgnąć po słuchawki douszne.
Są takie słodkie!
Och tak, na początku zaczynasz się cieszyć, dopóki nie zdasz sobie sprawy, jak szybko potrafią się przemieszczać i robić rzeczy, których nie chcesz.
Cała prawda. 
To takie ekscytujące, dopóki nie zdasz sobie sprawę, jakich szaleńców sprowadziłeś na świat.
Bardzo prawdziwe. Moje najmłodsze dziecko zaczęło chodzić i wątpię, że jeszcze kiedykolwiek zdołam usiąść.
Haha. Teraz musicie mieć oczy dookoła głowy. Powodzenia!
Najpierw spędza się mnóstwo czasu, by nauczyć je mówić i chodzić, a gdy zaczynają rosnąć marzy się, by na chwile usiadły i zamilkły.

- pisali.

Więcej o: