Bon turystyczny - do kiedy ważny? "Uratuje" rodziców w czasie ferii. "Całe szczęście, takich cen się nie spodziewałam"

Bon turystyczny - do kiedy ważny? Rodzice, którzy planują wyjazd na narty zastanawiają się, czy będą mogli go wówczas zrealizować, żeby nieco zaoszczędzić na noclegach lub karnetach. Ważność bonu turystycznego uległa zmianie.

Więcej informacji o aktualnych świadczeniach rodzinnych na stronie Gazeta.pl

Bon turystyczny - do kiedy ważny? Termin możliwości wykorzystania tej rządowej formy wsparcia dla polskich rodzin ulegał zmianie, więc nie wszyscy są pewni, czy mogą go jeszcze zrealizować. Okazuje się, że rodzice, którzy jeszcze tego nie zrobili, mają taką możliwość w czasie ferii zimowych.

Kalendarz świąt 2022 i dni wolnych od szkoły. Najbardziej odpocznie jedna grupa uczniówKalendarz świąt i dni wolnych od szkoły. Najbardziej odpocznie jedna grupa uczniów

Bon turystyczny - do kiedy ważny i na co można go wykorzystać?

Bon turystyczny jest ważny do końca września 2022. Daje to możliwość rodzicom wykorzystania go w czasie trwających ferii zimowych, a także najbliższych wakacji. Bonem turystycznym można opłacić półkolonie dla dziecka, obóz, noclegi w czasie rodzinnego wyjazdu, karnety narciarskie, wypożyczenie sprzętu, wstęp do parku wodnego, parku rozrywki etc. 

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Bon turystyczny - do kiedy ważny

Jedna z naszych czytelniczek przyznała, że bon turystyczny okazał się dla niej wielką ulgą finansową w czasie zimowego wyjazdu na narty. Opłaciła nim skipassy.

Za całodzienny karnet narciarski dla siebie i dziecka zapłaciłam 270 zł. Takich cen się nie spodziewałam [...] Drugiego dnia pobytu w górach zorientowałam się, że mogę opłacić skipassy bonem turystycznym. I całe szczęście, bo w przeciwnym wypadku nie mogłabym sobie pozwolić na codzienną jazdę

- napisała.

Od kiedy wracamy do szkoły 2022? Nauka zdalna skrócona. 'Mamy do czynienia z końcem pandemii'Powrót do szkół przyspieszony. "Mamy do czynienia z końcem pandemii"

Przypominamy, że bon turystyczny ma wartość 500 zł (jest przyznawany na każde dziecko, któremu przysługuje także świadczenie 500 plus). Ma postać kodu, który podajemy w czasie płatności. Bonem turystycznym można płacić wielokrotnie, aż do momentu wykorzystania środków. 

Więcej o: