Dziecko po raz pierwszy próbuje awokado. Z godnością znosi ten przykry obowiązek

Mama nagrała dziecko, które jadło awokado. Dziewczynka krzywiła się i miała łzy w oczach, ale zdeterminowana nie przerwała posiłku. Filmik obejrzało ponad 5 milionów osób, a internautów poróżniła jedna kwestia.

TikTok to aplikacja mobilna umożliwiająca publikowanie, przeglądanie i wysyłanie znajomym różnych filmików. Można tam znaleźć treści o rozmaitej tematyce - od poradników i relacji z podróży, przez nagrania układów tanecznych, filmiki z uroczymi zwierzętami oraz materiały dotyczące rodzicielstwa.

Dziecko po raz pierwszy próbuje awokado

Więcej artykułów o tematyce parentingowej znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Dzieci i rodzice12 tysięcy na dziecko. Rodzice zniechęceni inflacją. "Rozdawnictwa ciąg dalszy"

Zobacz wideo Jej torebki warte są kilkadziesiąt tys. złotych, ale ma w domu miejsce, które potrzebuje złotej rączki

Na profilu @bri_rose339 młoda mama dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z opieką nad dzieckiem. Na jednym z filmików postanowiła pokazać, jaka będzie reakcja córki na awokado. Posadziła dziewczynkę na krzesełku i postawiła przed nią plastikowy talerz z pokrojonym na kawałki owocem. Córka krzywiła się strasznie, ale mimo to zawzięcie trzymała w dłoni owoc i powoli go jadła.

Filmik obejrzało ponad 5 milionów osób i pojawiła się pod nim masa komentarzy. Niektórzy internauci stwierdzili, że nie jest to odpowiedni posiłek dla sześciomiesięcznego dziecka, które momentami się dławiło. Ich zdaniem awokado powinno zostać pokrojone na mniejsze cząstki.

Pierwszy dzień po mleku i od razu kawałki. Bardzo nieodpowiedzialne
Odpowiednio podane kawałki są tak samo bezpieczne, jak papki
Kawałki jedzenia powinny być mniejsze i cieńsze. Dziecko się dławi. Radzę serwować mniejsze porcje

- pisali.

Zdaniem innych mama nie popełniła jednak żadnego błędu i właśnie tak powinna wyglądać nauka jedzenia.

Jestem mamą sześciorga dzieci. Z doświadczenia wiem, że to zawsze się zdarza, gdy maluchy próbują czegoś nowego, czego nie lubią
Dokładnie tak powinna wyglądać nauka jedzenia. Na początku dzieci się krztuszą i to jest normalne. Kolejne posiłku będą już fajnie połykane.
To najlepsza metoda nauki jedzenia
Kawałki awokado są odpowiednio podane, by dziecku nic się nie stało

- ocenili rodzice.

Wśród komentujących pojawiły się także głosy osób, których rozbawiła reakcja dziecka. Stwierdzili, że dziewczynka nie jest fanką awokado, ale jej determinacja jest urocza.

Ja tak reaguje na awokado w dokładnie taki sam sposób
Jakbym widziała swoją córkę
Tak bardzo się stara!

- twierdzili.

Zdjęcie ma charakter ilustracyjnyDyskusja pod nietypową pracą domową. Nauczycielka: "Opanujcie się". Podała poprawną odpowiedź

Więcej o: