Do kiedy jest ważny bon turystyczny? Rodzina 2+2 oszczędzi na feriach 1 tys. zł

Do kiedy jest ważny bon turystyczny? Osoby, które jeszcze nie wykorzystały tej rządowej formy wsparcia, mają okazję zrobić to w czasie trwających ferii zimowych. Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie muszą wyjeżdżać, żeby to zrobić.

Więcej informacji o zimowej przerwie od nauki na stronie Gazeta.pl

Polski bon turystyczny został wprowadzony w sierpniu 2020. Rząd chciał w ten sposób wspomóc rodziny, które ucierpiały w czasie pandemii. Bon turystyczny miał im pomóc opłacić wypoczynek dla dzieci np. zorganizować rodzinny wyjazd nad morze lub umożliwić udział w koloniach. Bon miał być także wsparciem dla polskiej turystyki, która szczególnie ucierpiała w czasie panującej epidemii, bo jest ważny tylko na terenie naszego kraju. Początkowo bonem można było opłacać noclegi na wyjeździe, potem także inne atrakcje dla dzieci i imprezy turystyczne.  

Rodzina 500 plus. Do kiedy złożyć wniosek, żeby nie mieć przerwy w wypłatach?500 plus. Wypłaty można stracić nawet na kilka miesięcy? Wyjaśniamy, co zrobić

Do kiedy jest ważny bon turystyczny i komu przysługuje?

Bon turystyczny ma wartość 500 zł i przysługuje na każde dziecko, na które rodzice pobierają świadczenie 500 plus. Bon ma formę kodu, który podajemy w trakcie rozliczenia w wybranym obiekcie (hotel, pensjonat etc.), który honoruje tę formę płatności. Ważność bonu turystycznego została przedłużona do końca września 2022 roku. Oznacza to, że można go wykorzystać w czasie trwających ferii zimowych i najbliższych wakacji

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Za co zapłacimy bonem turystycznym?

Możliwości jest całkiem sporo. Jeśli chodzi o wyjazdy w góry w czasie ferii, bon turystyczny można wykorzystać do sfinansowania:

  • udziału w przedszkolu narciarskim;
  • zajęć w szkółce narciarskiej;
  • noclegu;
  • wypożyczenia sprzętu narciarskiego lub snowboardowego;
  • skipassów;
  • półkolonii dla dziecka;
  • biletu wstępu do rodzinnego parku rozrywki;
  • biletu wstępu do parku wodnego, na termy.

Warto pamiętać, że bonu turystycznego, nie trzeba wykorzystać od razu w całości. Jeśli chcemy zapłacić nim np. za karnet narciarski o wartości 200 zł, na naszym bonie pozostanie jeszcze 300 zł, które możemy wykorzystać na inny cel. 

SzkołaDni wolne od szkoły szczególnie wyczekiwane. "Pięć sprawdzianów w tygodniu"

Więcej o: