Wymowna kartka na klatce schodowej. Dziecko zaapelowało do sąsiadów

Dziewczynka zaniepokojona o dobro swojego psa zaapelowała do sąsiadów. Wywiesiła na klatce schodowej kartkę, na której poprosiła, by nie wyrzucali śmieci za okno. "Mój pies na tym cierpi i nie tylko on" - zapewniała.

Na stronie facoobkowej zrzeszającej mieszkańców Żoliborza - Żoliborz Moje Miasto, opublikowano zdjęcie kartki, którą wywieszono na jednej z osiedlowych klatek schodowych. Autorką napisanej odręcznie wiadomości była dziewczyna - Kalina, zaniepokojona zachowaniem sąsiadów i ilością śmieci zgromadzonych wokół bloku. W swoim apelu wyraziła troskę o dobro własnego psa oraz innych zwierząt.

Wymowna kartka na klatce schodowej

Więcej artykułów dotyczących wydarzeń lokalnych znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo

Moderatorzy strony poprosili internautów, aby poważnie potraktowali słowa Kaliny.

Drodzy Sąsiedzi nie tylko z Żoliborza, przeczytajcie prośbę Kaliny i wszystkich zwierzaków!

- pisali.

Wiadomość skierowana do lokatorów była wyraźnie napisana dziecięcym charakterem pisma. Nie brakło na niej także rysunków przedstawiających zwierzęta. Autorka przyznała, że na złych nawykach mieszkańców, cierpią nie tylko żoliborzanie, ale zwierzęta. Podczas spaceru z czworonogiem zwróciła uwagę na porozrzucane śmieci, które mogą stanowić zagrożenie dla psów.

Drogi sąsiedzie. Poprosiłabym wszystkich obywateli Żoliborza, którzy to czytają, żeby nie wyrzucali za okno resztek poobiadowych, na chodnik: papierosów, butelek, maseczek, reklamówek, plastiku, przeterminowanego jedzenia. Mój pies na tym cierpi i nie tylko on. My też bedziemy. Pozdrowienia, Kalina i wszystkie zwierzęta.

- zaapelowała do sąsiadów.

Na post zareagowało prawie 300 osób i pojawiły się pod nim dziesiątki komentarzy. Wiele osób doceniło gest dziewczynki, przyznało jej rację i dołączyło się do apelu.

Pięknie. Najlepiej w ogóle nie śmiecić, szkoda, że młodsi muszą uczyć tego starszych
Super apel. Dołączam się do niego
Ja jako właścicielka psa z Żoliborza mówię tak!
Dołączam się do tej prośby. Mamy od tego śmietniki
Super apel! Bardzo dziękuję i też się dołączam do prośby. Kalina gratulacje
Brawo! Piękny list - prośba, ale zarazem przykry, że dzieci muszą uczyć starszych dobrych zachowań

- twierdzili mieszkańcy Warszawy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA