Twierdzi, że mamy wyrzucają pieniądze. Pokazała niepotrzebne akcesoria dla dzieci

Frances na swoim profilu na Instagramie rozpoczęła debatę na temat tego, jakie akcesoria dla dzieci są niepotrzebne. Jak twierdzi, można je zastąpić tym, co już mamy w domu, a tym samym zaoszczędzić pieniądze i przestrzeń w domu. Nie wszystkie fanki się z nią zgodziły.

Więcej informacji na temat macierzyństwa znajdziesz na Gazeta.pl.

Frances jest mamą i doskonale zna się na szeroko pojętym lifestyle'u. Na swoim profilu na Instagramie dzieli się poradami z innymi rodzicami. Ostatnio zwróciła uwagę na to, że zanim dziecko pojawi się na świecie, mamy kupują mnóstwo przedmiotów, które później okazują się bezużyteczne. Pokazała kilka przykładów i wywołała dyskusję. Pojawiły się też głosy sprzeciwu.

Zobacz wideo Wyprawka dla dziecka - co powinno się w niej znaleźć?

Twierdzi, że mamy wyrzucają pieniądze.

Pierwszym z zaprezentowanych przed nią gadżetów jest ogrzewacz do butelek. Młoda mama twierdzi, że równie dobrym i szybszym sposobem na ogrzanie butelki jest użycie podgrzanej w czajniku wody. 

Zapewniam was: nie będziecie go używać

- mówi stanowczo i dodaje, że być może na początku zimna temperatura butelki będzie przeszkadzała maleństwu, ale po kilku miesiącach przestanie mieć to dla niego znaczenie. Kolejnym przedmiotem, który znalazł się na jej liście, jest stół do przewijania. Jej nagrania znajdziesz TUTAJ.

Naprawdę będziesz szła do konkretnego pomieszczenia, żeby zmienić pieluchę swojemu dziecku?

- zapytała. Według niej lepszą alternatywną jest o wiele tańsza mata do przewijania dziecka. Można używać jej na kanapie, na łóżku i gdzie tylko się zechce. Trzecią rzeczą, którą wskazała, jest wyparzacz do butelek.

Wiecie, czym jest wyparzacz do butelek? Garnkiem

- podsumowała. Twierdzi też, że nie ma sensu kupować specjalnych środków chemicznych do prania ubranek dla dzieci, bo obecnie na rynku jest wiele produktów, które są bezpieczne i może korzystać z nich cała rodzina.

Chociaż część mam przyznała jej rację i stwierdziły, że rzeczywiście powyższe przedmioty zbierają jedynie kurz w domu, zdarzyły się też takie, dla których okazały się dużym ułatwieniem. Dlatego ważne, żeby kierować się własnymi doświadczeniami i potrzebami.

Więcej o: