Świadczenie 500 plus. Do kiedy złożyć wniosek? Ministerstwo przypomina o ważnym terminie

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przypomniało na Twitterze o dacie, do której trzeba złożyć wniosek o 500 plus, jeśli chce się mieć gwarancję zachowania ciągłości świadczenia. Co się stanie, jeśli wniosek zostanie złożony po terminie? Wyjaśniamy.

Więcej informacji o świadczeniach znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Świadczenie 500 plus. Do kiedy złożyć wniosek?

Ministerstwo przypomina o ważnym terminie dla wszystkich, którzy chcą dalej otrzymywać świadczenie wychowawcze 500 plus. Jeżeli wniosek będzie kompletny i prawidłowy wypełniony, a uprawniona osoba złoży go do 30 kwietnia 2022 roku, wówczas gwarancja ciągłości wypłaty świadczenia zostanie zachowana.

Zobacz wideo Czy waloryzacja 500 plus jest możliwa?

Gdy wniosek zostanie złożony do 30 kwietnia 2022 roku, wówczas przyznanie świadczenia wychowawczego oraz jego wypłata za czerwiec nastąpi najpóźniej do 30 czerwca tego roku. Co się stanie, gdy wniosek trafi do urzędu później?

  • W przypadku wniosków złożonych od 1 maja do 31 maja 2022 r., ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia za czerwiec i lipiec nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku.
  • Gdy wniosek zostanie złożony od 1 czerwca do 30 czerwca 2022 r., ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia za czerwiec, lipiec i sierpień, nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.

Osobom, które złożą wniosek na nowy okres po 30 czerwca, świadczenie będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku.

Rodzina 500 plus. Ponad 700 tys. wniosków

Resort poinformował w piątek, że od 1 lutego, kiedy rozpoczęło się składanie wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu Rodzina 500 plus, rodzice złożyli już 726,4 tys. wniosków, które dotyczą ponad 1,17 mln dzieci.

Wnioski o 500 plus można składać tylko online: przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną.

"Rok 2022 przyniósł kilka zmian w programie Rodzina 500+. Obsługą programu zajął się ZUS, wnioski złożymy wyłącznie online, a pieniądze będą wypłacane tylko na konto bankowe, nie do ręki. (...) Wciąż jest to 500 zł na każde dziecko niezależnie od dochodów" - tłumaczy minister Marlena Maląg.

Źródło: gov.pl, Twitter

Więcej o:
Copyright © Agora SA