Pies opiekun zagrodził drogę dziecku. Reakcja malca zaskakuje

Niemowlę chciało wejść na strome schody, a pies skutecznie zagrodził mu drogę pilnując, aby maluch nie zrobił sobie krzywdy. "Nie mówcie, że zwierzęta nie mają empatii" - komentują internauci.

TikTok to aplikacja mobilna umożliwiająca publikowanie, udostępnianie, wysyłanie i przeglądanie przeróżnych krótkich filmików. Na początku zyskała na popularności dzięki układom tanecznym wykonywanym w rytm popularnej muzyki, ale szybko pojawiło się na niej o wiele więcej bardziej urozmaiconych treści.

Pies opiekun zagrodził drogę dziecku

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ma 25 lat, apartament wart 2 mln złotych, ale nie wszystko w jej domu jest idealne

Obecnie na TikToku można znaleźć różnego rodzaju poradniki i tutoriale, fragmenty znanych filmów i serialu, relacje  z podróży, triki modowe, zabawne skecze oraz scenki rodzajowe. Nie brakuje tam także treści o charakterze parentingowym i nagrań z uroczymi zwierzętami.

Profil @alloftiktoksanimals skupia się właśnie wokół zwierząt. Bohaterem jednego z filmików jest jednak również małe dziecko. Na nagraniu widzimy niemowlę, które opiera rączki o schody. Przed nim na trzecim stopniu leży duży, czarny pies, który dokładnie śledzi poczynania malca. Gdy dziecko próbuje się wspinać, zwierzę zagradza mu drogę własnym ciałem. Zupełnie tak, jakby intuicyjnie przeczuwał, że jest to dla niego niebezpieczne. Po kilku nieudanych próbach malec w końcu zrezygnował ze wspinaczki i wrócił na dywan. Wówczas pies również wstał i ruszył za dzieckiem, aby mieć je na oku.

Filmik spodobał się internautom i pojawiły się pod nim setki komentarzy. Zgodnie stwierdził, że postawa czworonoga, jest godna pochwały.

Asekuracja. Nie mówcie, że zwierzęta nie mają empatii.
Super, jak anioł stróż.
Dwa słodziaki.
Darmowa niania
Prawdziwy opiekun
Ten pies lepiej troszczy się o dziecko od niani, którą ostatnio zatrudniłam. Ona tylko siedzi na telefonie i pisze do znajomych.
Zwierzęta są bardzo inteligentne.
Aww! To przesłodkie. Niesamowite, że psy posiadają instynkt, ktory podpowiada im jak chronić nawet ludzkie dziecko. Mądra psinka.
To zaskakujące, że zwierzę to rozumie, iż dziecko może zrobić sobie krzywdę na schodach

- pisali.

Więcej o:
Copyright © Agora SA