Mama pokazała, jak zachęciła dzieci do jedzenia warzyw. To banalnie proste!

Pewna mama, która aktywnie udziela się na TikToku, wymyśliła sposób, który spodobał się wielu rodzicom. Jej trik szybko stał się viralem. Dzięki tej metodzie dziecko samo wyciągnie rękę po zdrową przekąskę.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak mrozić i przechowywać owoce i warzywa?

Owoce oraz warzywa powinny być stałym składnikiem diety dziecka, gdyż stanowią one główne źródło witamin, błonnika, naturalnych przeciwutleniaczy oraz składników mineralnych. Najlepiej jest spożywać je na surowo lub minimalnie przetworzone. Właśnie w takich formach produkty te zachowują najwyższą wartość odżywczą. 

Pokazała, jak udało jej się zachęcić dzieci do jedzenia warzyw

Dzieci powinny spożywać owoce i warzywa kilka razy dziennie. Eksperci zalecają, by było to co najmniej pięć porcji. Przekonanie dziecka do jedzenia zdrowych przekąsek nie zawsze jest jednak proste. Pewna mama, która aktywnie udziela się na TikToku, wymyśliła sposób, który spodobał się wielu rodzicom. Ich zdaniem ta metoda jest nie tylko bardzo prosta, lecz także niezwykle skuteczna.

Jak tłumaczy mama, dzieci nie należy zmuszać do jedzenia warzyw i owoców. Jak więc udało jej się nakłonić jej pociechy do spożywana zdrowych produktów? Kobieta przygotowuje surowe warzywa w formie przekąsek. A potem pojawia się z nimi w miejscach, gdzie akurat przebywają dzieci. 

Na filmiku widzimy, że trzymając kilka kawałków papryki, mama usiadła obok swojego syna. Co istotne, nie zaproponowała mu przekąski. Po chwili chłopiec, widząc, że mam coś spożywa, sam wyciągnął rękę po paprykę. 

To banalnie proste

Prosty trik mamy szybko stał się viralem. Wielu rodziców dziękuje jej za podzielenie się niezwykle skuteczną metodą. Jak podkreślają w komentarzach, zmuszanie dziecka do jedzenia zdrowych rzeczy nigdy nie przynosi oczekiwanych rezultatów. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.