Ferie zimowe 2022 - terminy. "Wyjazd na obóz sportowy będzie niemożliwy"

Ferie zimowe 2022 - terminy są różne dla poszczególnych województw, ale obawy rodziców z całej Polski takie same: czy uda się wyjechać w góry? Czy kwarantanna nie pokrzyżuje naszych planów?

Więcej informacji na temat aktualnej sytuacji w polskim szkolnictwie na Gazeta.pl

Ferie zimowe 2022 - terminy są cztery. Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie już zakończyły zimową przerwę od nauki. Uczniowie wrócili do szkół, młodsi stacjonarnie, starsi zdalnie.

Kalendarz dni wolnych od pracy (zdjęcie ilustracyjne).Dni wolne od szkoły 2022. Będą długie weekendy. Uczniowie odpoczną

Ferie zimowe 2022 - terminy dla poszczególnych województw

Ferie zimowe 2022 odbywają się z tradycyjnym podziałem na kilka terminów. Pierwsi ferie zaczęli uczniowie z województw: lubelskie, kujawsko-pomorskie, świętokrzyskie, wielkopolskie oraz małopolskie. Dla nich zimowy odpoczynek rozpoczął się 17 stycznia i trwał do 30 stycznia 2022. Oznacza to, że wrócili już do szkół. Młodsi - do placówek, a starsi do nauki zdalnej. Teraz trwają ferie dla województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Zaczęły się 24 stycznia i potrwają do 6 lutego 2022. 31 stycznia był  pierwszym dniem zimowej przerwy od nauki  dla województw: zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego i opolskiego. Potrwają do 13 lutego. Dzień później, czyli 14 lutego ferie rozpoczynają się dla uczniów z województw: śląskiego, lubelskiego, łódzkiego, pomorskiego. Przerwa w nauce w ich przypadku zakończy się 27 lutego. 

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Ferie zimowe 2022 - terminy i kwarantanna

Ferie zimowe 2022 dla tych, dla których jeszcze się nie zaczęły stoją pod znakiem zapytania. Chodzi o dzieci i ryzyko obowiązku odbycia kwarantanny, co może pokrzyżować plany wyjazdowe. Na profilu Facebookowym eDziecka.pl rodzice podzielili się swoimi doświadczeniami w tym zakresie:

Jeżeli jakieś dziecko z klasy zachoruje, wyjazd na obóz sportowy będzie niemożliwy. Zastanawiam się, czy nie zostawić dzieci w domu tak, by mogły wyjechać i realizować swoje pasje nie myśląc o szarej codzienności.
Ferie mamy na końcu, w drugiej połowie lutego, ale zapisałam obu chłopców na jeden tydzień półkolonii.
W poniedziałek syn wraca do szkoły po nauce zdalnej i pewnie w ferie będziemy siedzieć w domu, bo to aż niemożliwe, aby cały tydzień nic się w szkole nie wydarzyło.
Mamy ferie od poniedziałku. Córka na kwarantannie. Takie ferie...

 - pisali. 

Nauka zdalna skrócona? Czarnek zdradza plany MENNauka zdalna skrócona? Czarnek zdradza plany MEN

Więcej o: