Ferie zimowe 2022 - terminy i ceny. Uwaga na pułapki cenowe

Ferie zimowe 2022 - terminy zimowego wypoczynku dla uczniów, to czas, kiedy zwykle w górach jest najdrożej. Warto więc pomyśleć o tym odpowiednio wcześniej, żeby zaoszczędzić znaczne kwoty.

Więcej informacji o zimowej przerwie od nauki na Gazeta.pl

Ferie zimowe 2022 - terminy zimowej przerwy on nauki oznaczają dla przedsiębiorców utrzymujących się z turystyki czas, kiedy mogą najwięcej zarobić. Z tego też powodu ceny usług bywają wyższe. Są jednak sposoby, żeby na stoku nie wydać majątku. 

Ferie zimowe 2022 - terminy

Ferie zimowe 2022 - terminy zimowej przerwy od nauki dla poszczególnych województw tradycyjnie się różnią. Chodzi o to, żeby uniknąć tłumów w popularnych górskich miejscowościach narciarskich. Jest to także dobre rozwiązanie dla tamtejszych przedsiębiorców, którzy utrzymują się z turystyki, bo takie rozwiązanie przedłuża dla nich sezon, a więc i możliwości zarobkowe. W tym roku jako pierwsi ferie zaczęli uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. Dla nich ferie rozpoczęły się 17 stycznia i trwały do 30 stycznia 2022. Aktualnie trwają ferie województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Zaczęły się 24 stycznia i potrwają do 6 lutego 2022. 31 stycznia 2022 był też pierwszym dniem ferii dla województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Potrwają one do 13 lutego. Jako ostatni na zimowy odpoczynek udadzą się uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, pomorskiego i śląskiego. W ich przypadku ferie rozpoczną się 14 lutego i potrwają do 27 lutego 2022.

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Ferie zimowe 2022 - terminy pozwolą wykorzystać bon turystyczny

Rodzice, którzy nie zrealizowali jeszcze bonu turystycznego (lub bonów, jeśli mają więcej niż jedno dziecko) mogą to zrobić podczas ferii zimowych, bo ważność bonu turystycznego została wydłużona do 30 września 2022. Za sprawą bonu turystycznego mogą znacznie obniżyć koszt np. wyjazdu na narty, bo bonem można zapłacić m.in. za: noclegi dla całej rodziny, wypożyczenie sprzętu narciarskiego, czy karnety narciarskie.

Ferie zimowe 2022 - terminy i ceny. Uwaga na pułapki

Wszelkie koszty związane z zimowym wypoczynkiem w górach są związane z terminem. W większości górskich miejscowości narciarskich termin ferii zimowych to tzw. sezon wysoki, kiedy ceny noclegów i innych usług mogą być znacznie wyższe niż zwykle. Podpowiadamy, jak oszczędzić w czasie rodzinnego wyjazdu w góry.

  • W niektórych resortach narciarskich skipassy można kupić taniej online niż w kasach. Często także bardziej opłaca się kupić karnety kilkudniowe, niż kilkakrotnie jednodniowe. 
  • Wypożyczenie sprzętu narciarskiego lub snowboardowego na stoku bywa droższe, niż gdybyśmy to zrobili np. w swoim mieście i zabrali sprzęt ze sobą w góry. 
  • Wykupienie noclegów może się okazać tańsze, jeśli zrobimy to za pośrednictwem popularnych portali typu booking.com. 
  • Jedzenie na stoku jest zwykle dość kosztowne, warto więc pomyśleć o częściowym przynajmniej wyżywieniu w miejscu, w którym się zatrzymaliśmy - hotel, pensjonat etc. 
  • Lekcje z instruktorem bywają droższe niż zapisanie dziecka do szkółki narciarskiej lub przedszkola narciarskiego. 
Więcej o: