Kiedy są ferie 2022? Jest sposób, żeby sporo zaoszczędzić

Kiedy są ferie 2022? Dla jednych właśnie się skończyły, a dla innych dopiero się zaczną. Rodzice dzieci, które w czasie zimowej przerwy od nauki wyjeżdżają w góry, martwią się o wydatki. Niektórzy mogą jednak obniżyć swoje koszty.

Więcej informacji o zimowej przerwie od nauki na Gazeta.pl

Kiedy są ferie 2022? Wszystko oczywiście zależy od województwa, w którym mieszkamy, bo w tym roku, inaczej niż w poprzednim, ferie zimowe odbywają się w czterech terminach z podziałem na województwa.  

Kiedy są ferie 2022? Niektórzy już je skończyli

Kiedy są ferie 2022? Wątpliwości są związane z tym, że w tym roku ferie zimowe odbywają się w czterech terminach. Jako pierwsi ferie rozpoczęli uczniowie z województw: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie. Dla nich ferie rozpoczęły się 17 stycznia i trwały do 30 stycznia 2022. Aktualnie trwają ferie dla województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Rozpoczęły się 24 stycznia i potrwają do 6 lutego 2022.

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

31 stycznia to także pierwszy dzień ferii zimowych dla województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Potrwają do 13 lutego. W ostatniej kolejności na zimowy odpoczynek od nauki udadzą się uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, pomorskiego i śląskiego. Dla nich ferie zaczną się 14 lutego, czyli w Walentynki i potrwają do 27 lutego 2022. 

Kiedy są ferie 2022? Jeszcze można na nich oszczędzić

Rodzice, którzy nie zrealizowali jeszcze bonów turystycznych, z powodzeniem mogą to zrobić w trakcie ferii zimowych. W ten sposób mogą opłacić m.in.:

  • zimowe półkolonie dla dziecka;
  • kolonie i obozy np. narciarskie;
  • pobyt w hotelu i pensjonacie (o ile dany obiekt honoruje opłatę bonem);
  • skipassy;
  • wypożyczenie sprzętu narciarskiego lub snowboardowego;
  • wejście do term, parków rozrywki, parków wodnych etc.

Przypominamy, że bon turystyczny to rządowa forma pomocy dla rodzin w czasie pandemii. Bon ma wartość 500 zł, jest przyznawany na dziecko, któremu przysługuje także świadczenie 500 plus. Termin realizacji bonów turystycznych został przedłużony do 30 września 2022. Oznacza to, że bon można wykorzystać nie tylko w czasie trwających aktualnie ferii, ale i najbliższych wakacji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.