Dawka przypominająca dla dzieci. Ministerstwo Zdrowia podało datę

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że już od 28 stycznia rozpocznie się proces wystawiania skierowań na szczepienia dawką przypominającą dla dzieci w wieku 12-15 lat. Z danych resortu zdrowia wynika, że do połowy stycznia zaszczepiło się 57 proc. uczniów w wieku 11-18 lat i 8,5 proc. dzieci w wieku 5-11 lat.

Więcej o szczepieniach dzieci przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy Narodowy Program Szczepień jest sukcesem?

Rząd wprowadza szczepienia dawką przypominającą dla 12-15-latków

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o możliwości szczepienia dawką przypominającą dzieci w wieku 12-15 lat. W szczepieniu przypominającym stosowany jest preparat Comirnaty - Pfizer-BioNTech z zachowaniem odstępu co najmniej 5. miesięcy po zakończeniu dwudawkowego cyklu szczepień.

Resort zdrowia tłumaczył, że wziął pod uwagę rekomendacje Zespołu ds. Szczepień Ochronnych z dnia 26 stycznia, która w swoim raporcie uwzględniła stanowisko Agencji ds. Żywności i Leków oraz Światowej Organizacji Zdrowia. 

Minister Zdrowia mając na uwadze zalecenie Zespołu ds. Szczepień Ochronnych z dnia 26 stycznia 2022 r. uwzględniające stanowisko WHO z dnia 21 stycznia 2022 r. oraz stanowisko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) z dnia 5 stycznia 2022 r., informuje, że od dnia 28 stycznia 2022 r. rozpocznie się proces wystawiana skierowań na dawkę przypominająca dla osób zaszczepionych dwoma dawkami, które ukończyły 12. rok życia

- czytamy w rządowym komunikacie.

Opieka na dziecko 2022Opieka na dziecko problemem w obliczu zamknięcia szkół. Nie każdy otrzyma pomoc

Jak zapisać dziecko na szczepienie?

Rejestracja dzieci w wieku 5-11 lat na szczepienie przeciwko COVID-19 jest możliwa od 14 grudnia 2021 r. Każda osoba, która ma e-skierowanie może zapisać się na szczepienie. Rejestracja na szczepienie jest bardzo prosta i można to zrobić na cztery sposoby:

  • zadzwonić na infolinię 989,
  • zarejestrować się online przez e-rejestrację,
  • wysłać SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333,
  • zapisać się bezpośrednio w punkcie szczepień.

Punkt szczepień przeciw Covid w BydgoszczySzczepienie dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Skierowania są już dostępne

Więcej o: