Urodziła dziewięcioraczki. Potrzebują zmiany pieluch nawet 100 razy dziennie

Historią 25-letniej Halimy Cisse z Mali żył cały świat. Kobieta, która myślała, że spodziewa się siedmioraczków, w maju powitała na świecie dziewięcioro dzieci. Od tamtej pory wraz ze swoją gromadką przebywa w szpitalu w Mali.

Więcej na temat wielodzietnych rodzin przeczytasz na Gazeta.pl.

Halima Cisse urodziła dziewięcioraczki 4 maja, ale w szpitalu w Maroku przebywała już od końca marca. Malijka została tam przetransportowana przez lokalne władze, które zadbały o to, żeby ostatnie chwile ciąży spędziła pod opieką specjalistów. Początkowo wszyscy zakładali, że kobieta urodzi siedmioraczki. Dopiero w czasie porodu okazało się, że dwoje dzieci nie było widocznych na USG. Pięć dziewczynek i czterech chłopców przyszło na świat poprzez cesarskie cięcie. 

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Mama i dzieci wciąż przebywają w szpitalu

Wydanie na świat dziewięciorga dzieci kosztowało Halimę sporo krwi. Kobieta cały czas przebywa w szpitalu i nie jest zdolna do samodzielnej opieki nad dziećmi. Nie pozwala jej na to stan zdrowia. Już chwilę po porodzie obawiała się tego, jak poradzi sobie z tak licznym potomstwem.

Jest ojcem 78 dzieciWykładowca zapłodnił 44 kobiety i spłodził 78 dzieci. Tłumaczy, dlaczego to robi. "Po prostu nie mogę im odmówić"

Byłam bardzo świadoma tego, co się dzieje i miałam wrażenie, jakby wychodziła ze mnie niekończąca się ilość dzieci. Siostra trzymała mnie za rękę, ale jedyne, o czym mogłam myśleć, to jak sobie poradzimy i kto mi pomoże

- mówiła w jednym z wywiadów.

Nic dziwnego, jej maleństwa łącznie nawet 100 razy dziennie muszą mieć zmienianą pieluchę. Pierwszy miesiąc po porodzie skończył jej się też pokarm. Każdego spędza z każdym z dzieci po 30 minut i stara się w ten sposób zbudować więź.

Zgodnie z planem rodzina powinna wrócić do domu za dwa miesiące. Tam na szczęśliwą mamę będzie czekał mąż i dwuletnia córka.

Urodziła dziewięcioraczki25-latka spodziewała się siedmioraczków. Na USG lekarze nie zauważyli dwójki dzieci

Więcej o: