Czy zamkną szkoły 2022? Decyzja niemal pewna. Są trzy warianty

Czy zamkną szkoły? Przemysław Czarnek ma ogłosić decyzję w ciągu kilku najbliższych godzin. Wiemy, że rząd ma w planie poinformować o pewnych wariantach dotyczących nauki zdalnej.

Więcej o sytuacji w szkołach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Czy zamkną szkoły 2022? Piąta fala przybiera na sile. Nauka w pandemii budzi wiele kontrowersji. Społeczeństwo szkolne uważa, że zdalne nauczanie jest potrzebne. Uczniowie i nauczyciele obawiają się zajęć stacjonarnych. W szkołach odnotowuje się coraz więcej ognisk koronawirusa. Z najnowszych danych MEiN wynika, że sporo placówek oświatowych pracuje w trybie zdalnym lub hybrydowym. W niektórych regionach szkoły w dalszym ciągu pozostają otwarte. Natomiast uczniowie z pięciu województw przebywają aktualnie na feriach zimowych. W ciągu najbliższych godzin ma się jednak odbyć konferencja, w której czasie Przemysław Czarnek prawdopodobnie poinformuje o decyzjach swojego resortu. Czy rząd zareaguje na niepokojącą sytuację i szkoły będą kontynuować edukację zdalną?

Zobacz wideo Epidemia przybrała na sile. „Wiążemy to ze szkołami"

25 stycznia we wtorek Przemysław Czarnek na antenie Telewizji Republika tłumaczył, że decyzja dotycząca zdalnego nauczania zapadanie w ciągu najbliższych godzin. Szef resortu edukacji uznał, że głównie chodzi o ogromne obciążenie sanepidów w największych miastach, co generuje ogrom pracy. 

Liczba zakażeń w szkołach nie odbiega od zakażeń poza szkołą, niemniej to generuje ogrom pracy służb sanitarnych

- zdradził Czarnek.

Adam NiedzielskiNauka zdalna jeszcze w tym tygodniu? Adam Niedzielski zdradza "krytyczny próg"

Przemysław Czarnek sugeruje, że rząd ma gotowe rozwiązania. Nauka zdalna nieunikniona?

Anna Ostrowska rzeczniczka resortu edukacji poinformowała, że w poniedziałek 24 stycznia miało miejsce spotkanie kierownictwa Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, gdzie ustalono trzy warianty postępowania w ramach walki z pandemią w szkołach.

To są warianty, które dotyczą przejścia na naukę zdalną przede wszystkim klas od IV wzwyż i punktowo w największych miastach, w największych skupiskach, gdzie ta transmisja koronawirusa jest na najwyższym poziomie i generuje największe problemy, jeśli chodzi o działalność służb sanitarnych

- wyjaśniał później Przemysław Czarnek. 

Zatem mówimy o tym, jak ograniczyć ewentualne negatywne konsekwencje tak wielkiej ilości zakażeń w szkołach i w ogóle w Polsce, bo to nie jest kwestia, tylko i wyłącznie szkół. Liczba zakażeń w szkołach nie odbiega od zakażeń poza szkołą, niemniej to generuje ogrom pracy służb sanitarnych

- powiedział szef resortu edukacji i podkreślił, że decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych godzin.

Minister edukacji w rządzie PiS Przemysław CzarnekRodzice z warszawskich placówek nie puszczają dzieci do szkół

Więcej o: