Zmieniła imię dziecka po sześciu tygodniach. "Nie chciałam żałować przez resztę życia"

Sześć tygodni po porodzie mama zmieniła imię córeczki. Jak podkreśla, nie chciała żałować swojego wyboru przez resztę życia. O decyzji opowiedziała w nagraniu opublikowanym na TikToku, a inne mamy przyznały, że same się nad tym zastanawiały.

Więcej informacji na temat modnych imion dla dzieci znajdziesz na Gazeta.pl.

Wybór imienia dla dziecka, to poważna decyzja. Często w jej podjęciu pomagają rankingi popularnych imion dla dzieci lub rodzinne sentymenty. Niestety czasem okazuje się, że imię, które wybraliśmy, po prostu nie pasuje do naszego dziecka. Takie uczucie miała mama, która po sześciu tygodniach od narodzin swojej córki zmieniła zdanie. Opowiedziała o tym w nagraniu opublikowanym na swoim profilu na TikToku.

Zobacz wideo Basia Kurdej-Szatan zdradziła imię dziecka. Jak się czuje w 8. miesiącu ciąży?

Mama po sześciu tygodniach zmieniła imię swojej córki

Użytkowniczka, która publikuje treści na TikToku pod nickiem robynsins12, opowiedziała o tym, dlaczego zmieniła imię swojej córeczki. Początkowo nazwała dziewczynkę Marlie Penelope, a po sześciu tygodniach przemianowała ją na Penelope Saylor.

Czasem intuicja podpowiada ci, co jest dla dziecka lepsze. Podobało mi się imię Marlie, ale to nie było imię mojej córki

- wyjaśniła i podkreśliła, że cieszy się, że odważyła się je zmienić. Jej nagranie obejrzało niespełna 80 tys. osób, a niektóre mamy podzieliły się również swoimi historiami.

Chciałam zmienić imię swojego półrocznego dziecka, ale wszyscy mi to odradzali

- napisała jedna z mam. Kolejna także przyznała, że żałuje, że nie poszła za głosem swojego serca.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce rodzice mogą złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego oświadczenie o zmianie imienia lub imion dziecka zamieszczonych w akcie urodzenia. Mają na to czas do 6 miesięcy od dnia jego sporządzenia, jednak ostateczną decyzję podejmuje kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

5Cute,Little,Baby,With,Letter,E,Lying,On,Bed.,ChoosingWybierasz imię dla dziecka? Ekspertka wymienia 6 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę

Więcej o: