19-latka ma troje dzieci. Nie rozumie, dlaczego kobiety zwlekają z ciążą do trzydziestki

19-letnia Clarie urodziła swoje pierwsze dziecko, gdy skończyła 17 lat. Teraz młoda mama znów jest w ciąży. Na swoim profilu na TikToku podzieliła się z obserwatorami swoimi wątpliwościami dotyczącymi dojrzałego macierzyństwa. Przyznała, że nie rozumie, dlaczego kobiety zwlekają z decyzją o posiadaniu dziecka do trzydziestki.

Więcej artykułów na temat macierzyństwa znajdziesz na Gazeta.pl

19-letnia Clarie urodziła swoje pierwsze dziecko, kiedy miała 17 lat. Obecnie wychowuje także dwoje dzieci swojego partnera, a ich rodzina wkrótce się powiększy. Nastolatka na swoim profilu na TikToku opowiada o rzeczywistości młodej mamy, która niestety często jest słodko-gorzka. Ostatnio opublikowała nagranie, na którym pokazała, z jaką stygmatyzacją się spotyka. Tym, którzy zarzucają jej, że jest za młoda na macierzyństwo, odpowiedziała, że nie chciałaby urodzić po trzydziestce. Następnie podzieliła się przemyśleniami na temat dojrzałego macierzyństwa i uraziła nimi część swoich fanek.

Zobacz wideo "Polski Ład a ciąża. Czy stracę pieniądze?" [Q&A]

Nastoletnia mama o ciąży po trzydziestce

Dziewczyna opublikowała nagranie, z którego wynika, że z wyższością patrzy na kobiety, które zachodzą w ciążę po trzydziestce. Podkreśliła także, że nie chciałaby być na ich miejscu, bo "to musi być smutne". Nagranie obejrzało 15 tysięcy osób. 

Wiele kobiet poczuło się urażonych jej opinią. Tym bardziej że coraz więcej mam decyduje się na pierwsze dziecko po tym, jak osiągnie stabilizację w życiu zawodowym i jest w stanie zapewnić swojemu maleństwu wyższy standard życia. 

To kobiety, które korzystają z młodości, podróżując i zbierając nowe doświadczenia, bez martwienia się o opiekę nad dzieckiem

- napisała jedna z użytkowniczek. Inna zauważyła, że niektóre kobiety nie mają wyboru, bo starają się o dziecko przez wiele lat. Jeszcze inna zasugerowała:

Przyleć do Nowego Jorku. Mamy dzieci po 35. roku życia, kiedy mamy więcej pieniędzy i doświadczenia i możemy dać im to, co najlepsze: edukacje, podróże i wszystko inne. Jestem szczęśliwa, że poczekałam

- oznajmiła.

Maja jest w ciąży geriatrycznejMaja usłyszała u akupunkturzystki, że jest w ciąży geriatrycznej. "Rozbawiło mnie to"

Więcej o: