Za ile wakacje? Pozostały 22 tygodnie. Rząd wprowadzi jeszcze naukę zdalną?

Za ile wakacje? Uczniowie potrzebują odpoczynku. Sytuacja pandemiczna jest bardzo trudna, a środowisko szkolne dalej nie wie, jak będzie do tego czasu wyglądała ich nauka w szkołach. Przypominamy, kiedy koniec roku szkolnego, czyli - za ile dni wyczekiwane przez uczniów wakacje.

Więcej o dniach wolnych przeczytacie na stronie głównej Gazeta.pl.

Rok szkolny 2021/2022 to wyjątkowo trudny rok dla uczniów. Uczniowie przebywali już na nauczaniu zdalnym, a teraz nie wiadomo, czy szkoły znowu nie będą pozamykane przez nagły wzrost zachorowań i piątą falę koronawirusa. Nic dziwnego, że już teraz uczniowie zastanawiają się, za ile dni wakacje. To jedyny tak długi czas wolny w ciągu roku bez żadnych obowiązków szkolnych .

Koszmarna broszura trafiła do szkółKoszmarna broszura w polskich szkołach. Przyzwolenie na bicie dzieci?

Za ile wakacje? Pozostało niewiele czasu

Tegoroczne wakacje rozpoczynają się w czwartek 24 czerwca zaraz po zakończeniu roku szkolnego 2021/2022. Potrwają do końca stycznia i będą trwały 9 tygodni, czyli dokładnie 66 dni. Uczniowie wrócą do szkół. Początek roku szkolnego 2022/2023 wyznaczono tradycyjnie na 1 września, który w tym roku wypada w czwartek.

Pożegnanie z jarmarkiemWypłaty 500 plus - styczeń 2022. Żeby nie stracić pieniędzy, trzeba dostosować się do zmian

Niedzielski twierdzi, że "sytuacja jest dramatyczna". Co z nauczaniem zdalnym?

Szef resortu zapowiedział, że piąta fala właśnie się rozpoczęła i zaapelował, żeby podjął działania obronne przed najgorszym scenariuszem, przechodząc na pracę zdalną. Nasuwa się pytanie: czy szkoły mogą w najbliższym czasie ponownie zostać zamknięte?

Omikron stał się faktem. Stanowi ponad 20 proc. w strukturze naszego genomu. Sytuacja jest dramatyczna. W przyszłym tygodniu możemy mieć poziom zakażeń o wartości nawet powyżej 50 tys. To sytuacja stanowiąca ogromne ryzyko dla systemu opieki zdrowotnej

- przyznał Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia w środę 19 stycznia poinformowało o 32 835 nowych zakażeniach koronawirusem odnotowanych w ciągu ubiegłej doby. Czy rząd zareaguje na niepokojącą sytuację i szkoły będą kontynuować edukację zdalną? Eksperci twierdzą, że nowy wariant charakteryzuje się wysoką zakaźnością, wyższą, niż w przypadku wariantu Delta. 

Ferie zimowe 2022. Terminy

Ferie zimowe 2022 planowo rozpoczynają się w różnym czasie w różnych województwach. To inaczej, niż w roku poprzednim. Poniżej przedstawiamy zaplanowane wcześniej terminy ferii:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie,

  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,

  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r.

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie,

  • 14 – 27 lutego 2022 r.

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Rodzinny spacer po ośnieżonej Warszawie. Dzieci na sankach, a rodzice za sznurekDodatkowe 500 plus na dziecko. Ważny jest jeden termin

Więcej o: