Książę Harry boi się odwiedzić rodzinę. Przywiezie dzieci pod jednym warunkiem

Książę Harry niedawno przyznał, że będąc w Wielkiej Brytanii nie czuł się wystarczająco bezpiecznie. Książę Sussex chciałby ochrony policji dla swojej rodziny. Zwrócił się do rządu i zapewnił, że jest gotowy za nią zapłacić. Wystosował nawet specjalny komunikat. - Cel księcia Harry'ego jest prosty - zapewnić bezpieczeństwo jemu i rodzinie podczas pobytu w Wielkiej Brytanii, aby jego dzieci mogły poznać ojczyznę swojego ojca - czytamy.

Więcej o rodzinie królewskiej na stronie głównej Gazeta.pl.

Książę Harry i jego żona Meghan Markle ponad rok temu podjęli dość kontrowersyjną decyzję. Książę i księżna Sussex zdecydowali się opuścić rodzinę królewską i żyć z dala od Wielkiej Brytanii. Swoją decyzję tłumaczyli tym, że od dawna chcieli odpocząć od dworskiej etykiety i wychować synka oraz niedawno urodzoną córkę z dala od mediów.

Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm

książę Harry, Meghan MarkleMarkle jest oburzona tym, co spotyka młode matki. Napisała poruszający list

Książę Harry potrzebuje ochrony na siebie i rodziny

8 stycznia minęły dwa lata odkąd książę Harry i Meghan Markle dokonali tzw. Megxitu. Para przeprowadziła się wówczas do Stanów Zjednoczonych, a wraz z tym straciła możliwość ochrony, która przysługuje członkom monarchii. Jak informuje Daily Mail, książę Harry chciałby, aby przywrócono jego rodzinie ochronę policji. W specjalnym komunikacje książę Sussex wyznał, że kiedy przebywał ostatnio w ojczyźnie, to nie czuł się wystarczająco bezpiecznie. Podczas uroczystości odsłonięcia pomnika księżnej Diany jego samochód śledziło paparazzi.

Cel księcia Harry'ego jest prosty - zapewnić bezpieczeństwo jemu i rodzinie podczas pobytu w Wielkiej Brytanii, aby jego dzieci mogły poznać ojczyznę swojego ojca

- czytamy w oświadczeniu. Książę Harry podkreślił, że nie chce obciążać podatników i jest w stanie sam opłacić koszty policyjnej ochrony na wyspach. Dużo zależy jednak od tamtejszego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych:

Książę i księżna Sussex osobiście finansują prywatny zespół ochrony dla swojej rodziny, jednak nie jest ona w stanie odtworzyć niezbędnej ochrony policyjnej potrzebnej podczas pobytu w Wielkiej Brytanii. W przypadku jej braku, książę Harry i jego rodzina nie są w stanie wrócić do domu.

 - czytamy w oświadczeniu rzecznika. Z pewnością książę Harry chciałby, aby jego pociechy w końcu mogły odwiedzić Wielką Brytanię. Mała Lilibet nie była jeszcze w tym kraju i nie poznała swojej ukochanej prababci. 

Meghan MarkleMeghan Markle i książę Harry po raz pierwszy pokazali Lilibet. Urocza dziewczynka

Więcej o: