Do kiedy wystawianie ocen 2022? W każdej szkole jest inaczej

Do kiedy wystawianie ocen 2022? Jak co roku, uczniowie zastanawiają się, ile czasu pozostało im na poprawę ocen, a także do wyczekiwanych ferii zimowych. Pamiętajmy, że w każdej szkole jest inaczej i ustala to dyrekcja wraz z radą pedagogiczną.

Więcej artykułów o szkole w pandemii przeczytacie na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Epidemia przybrała na sile. „Wiążemy to ze szkołami"

Do kiedy wystawianie ocen 2022? Pozostało mało czasu na poprawę ocen

Kiedy w grudniu rząd przekazał informację o zamknięciu szkół i przejściu na naukę zdalną, to w środowisku szkolnym pojawiło się wiele spekulacje, jak dalej będzie wyglądać edukacja w tym roku szkolnym. Ocen cząstkowych w dziennikach nie ma zbyt dużo, a do tego dzieci martwią się, czy zdążą poprawić ocen tuż przed wystawieniem ocen przed zakończeniem pierwszego semestru. Z kolei nauczyciele obawiają się, czy uda im się zrealizować podstawę programową i spokojnie dokończyć zaplanowane działania. W niektórych szkołach udało się już wystawić oceny. Pamiętajmy, że nie ma jednego terminu dla wszystkich szkół. Termin ustala dyrekcja w porozumieniu z radą pedagogiczną. Przy decyzji bierze pod uwagę różne czynniki, jednak najważniejszym z nich są ferie zimowe. Niedługo po wystawieniu ocen uczniowie mogą spodziewać się dłuższego wypoczynku, czyli upragnionych ferii zimowych.

Pierwszy semestr nauki w roku szkolnym 2021/2022 trwał 87 dni, nie wliczając weekendów. Wszyscy uczniowie kończą pierwszy semestr nauki 17 stycznia 2022 roku.

Adam NiedzielskiCzy zamkną szkoły? Niedzielski mówi wprost, jakich ograniczeń można się spodziewać

Ferie zimowe 2022. Terminy

Ferie zimowe 2022 planowo rozpoczynają się w różnym czasie w różnych województwach. Dla uczniów z niektórych województw zaczynają się już 17 stycznia. Przemysław Czarnek w rozmowie z TVP Info zapewnił, że rząd stale obserwuje sytuacje pandemiczną i jeśli będzie trzeba, to odpowiednio zareaguje. Szef resortu zdradził też, że jeśli sytuacja nie ulegnie pogorszeniu, to rząd wprowadzi żadnych nagłych zmian. Poniżej przedstawiamy zaplanowane wcześniej terminy ferii:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie,

  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie,

  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r.

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie,

  • 14 – 27 lutego 2022 r.

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

SzkołaRodziców martwi wysyp kwarantann przed feriami. "Syn siedział w domu 27 dni"

Więcej o: