Ulga podatkowa 2021 dla rodzin. Skorzysta z niej 60 tys. rodzin. Które konkretnie?

Ulga podatkowa 2021 dla rodzin, czyli tzw. PIT-0 to wsparcie dla polskich rodzin wielodzietnych. Mogą z niej skorzystać nawet rodzice, którzy nie są małżeństwem, a pozostają w związku partnerskim.

Więcej informacji o ulgach podatkowych i aktualnych świadczeniach dla rodzin na Gazeta.pl

Ulga podatkowa 2021 dla rodzin to jeden z elementów wsparcia, który pojawił się w ramach Polskiego Ładu (rok podatkowy 2021 rozliczamy w 2022 roku) Ulga podatkowa 2021 została wprowadzona z myślą o rodzinach wielodzietnych, czyli takich, w których wychowuje się czworo dzieci lub więcej. Bywa nazywana też zerowym PIT-em. 

Polski Ład to realna korzyść i poprawa sytuacji wielu polskich rodzin, a także seniorów. Nasz rząd od samego początku stawiał i stawia na rodzinę, bo rodzina to przyszłość nas wszystkich. To najlepsza inwestycja

- czytamy słowa Marleny Maląg, minister rodziny i polityki społecznej na portalu gov.pl.

Ulga na dziecko 2021Ulga na dziecko 2022 - limit dochodu. Zmiany rozczarują rodziców

Ulga podatkowa 2021 dla rodzin - kto może z niej skorzystać?

Ulga podatkowa 2021 dla rodzin przysługuje rodzicom niezależnie od tego, czy są małżeństwem, czy żyją w związku partnerskim. W tym przypadku nieistotne jest też to, czy wychowują dzieci wspólnie. Z PIT-u 0 będą mogli skorzystać także samotni rodzice oraz rodzice zastępczy. Ważny jest tu jednak roczny przychód. PIT-0 przysługuje osobom, których roczny przychód jest niższy niż 85 528 zł. Osoby, które mają wyższy dochód, będą płaciły podatek jedynie od nadwyżki od tej kwoty. Ważne jest też to, że w tym przypadku nieistotna jest forma zatrudnienia - z ulgi podatkowej mogą skorzystać zarówno osoby zatrudnione na etacie, jak i te, które prowadzą własną działalność gospodarczą.

Spacer z dzieckiemOpieka na zdrowe dziecko 2022. Są ważne dla rodziców zmiany

Ulga podatkowa 2021 dla rodzin - waży jest wniosek

Ulga podatkowa 2021 dla rodzin nie jest przyznawana automatycznie osobom, które spełniają wszystkie wymienione warunki. Aby z niej skorzystać, trzeba złożyć u pracodawcy odpowiednie dokumenty. Można to zrobić w dowolnym momencie roku podatkowego, ale im wcześniej, tym lepiej, bo od tego zależy moment zastosowania ulgi. 

Więcej o: