Pokazała, jak w dwóch prostych krokach uśpić niemowlaka. "Działa za każdym razem"

Szumiące maskotki, treningi snu, aplikacje w telefonie. Rodzice, których dzieci mają problemy z zasypianiem, z pewnością znają te sposoby. Okazuje się, że pomocna może okazać się znacznie prostsza i szybsza metoda.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Skąd brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Rodzice, których dzieci mają problemy z wieczornym zasypianiem próbują zazwyczaj różnych sposobów, żeby to zmienić. Warto poznać ciekawą metodą, o której opowiedziała niedawno w mediach społecznościowych pewna instruktorka masażu

Pokazała, jak w dwóch prostych krokach uśpić niemowlaka

Elina Furman to certyfikowana instruktorka masażu niemowląt. Kobieta aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Obecnie na TikToku obserwuje ją ponad 435 tys. osób. A jej filmy zdobyły miliony polubień. 

Na czym polega technika zaprezentowana przez instruktorkę? Jest ona bardzo prosta! Oto dwa kroki:

  1. Palec wskazujący przesuń delikatnie od czoła do nosa;
  2. od wewnątrz do zewnątrz rozetrzyj brwi dziecka.

Jak zapewnia Elina Furman, pomoże to małym dzieciom szybciej i łatwiej zasnąć. - Działa za każdym razem - dodaje. Zobacz na nagraniu, jak wykonać ten masaż:

Masaż niemowlęcia - o czym należy pamiętać?

Małe dzieci lubią być masowane. Masaż ten powinien być jednak bardzo delikatny. Co istotne, nasze ruchy powinny bardziej przypominać głaskanie niż uciskanie.

Specjaliści nie są zgodni - od jakiego wieku można zacząć masować niemowlę. Jedni uważają, że dziecko powinno skończyć miesiąc, inni - dwa miesiące. Na pewno jednak nie można masować noworodka, któremu nie odpadła jeszcze pępowina. Nie funduj też masażu dziecku, kiedy choruje, jest niewyspane, głodne i marudne. Przeciwwskazaniem do masażu są również wszelkie choroby skórne

Może cię także zainteresować:

Kaszel u dzieckaNowy objaw omikronu u dzieci. Kojarzy się z inną, rzadką chorobą

Więcej o: