Bon turystyczny - do kiedy ważny? Niektórzy rodzice mogą go wykorzystać w czasie ferii

Bon turystyczny - do kiedy ważny? Dla rodziców, którzy planują w tym roku wypad z dziećmi w góry, polski bon turystyczny może być sporym wsparciem finansowym. Rodzina z dwojgiem dzieci, ma do dyspozycji tysiąc złotych z jego tytułu.

Więcej informacji o aktualnych świadczeniach rodzinnych na Gazeta.pl

"Bon turystyczny - do kiedy ważny?" - pytają w popłochu rodzice, którzy uświadomili sobie, że za kilka tygodni zaczynają się ferie zimowe, a tegoroczne ceny w górach niektórych przyprawiają o zawrót głowy. Polski bon turystyczny, tym, którzy jeszcze go nie wykorzystali, pozwoli nieco obniżyć sumę wydatków, jakie poniosą na swoje pociechy w czasie zimowej przerwy od nauki.

Rodzic pomaga dziecku przy lekcjachKiedy są ferie zimowe 2022? Dzieci wyczekują wolnego. "Co drugą lekcję kartkówki"

Bon turystyczny - do kiedy ważny?

Bon turystyczny został przez rząd wprowadzony 1 sierpnia 2020 roku jako wsparcie dla turystyki w czasie pandemii, ale także i pomocą dla rodzin z dziećmi, które odczuły skutki epidemii. Bon turystyczny można jeszcze wykorzystać w czasie zbliżających się ferii zimowych, bo jest ważny do końca września 2022. Jest to bardzo dobra informacja dla rodziców, którzy planują wyjazd z dziećmi w góry, bo za sprawą bonu turystycznego można znacznie obniżyć sumę wydatków.

Zobacz wideo

Bon turystyczny - do kiedy ważny? Nie tylko na noclegi

Bon turystyczny można wykorzystać na kilka sposobów. Można nim opłacić noclegi w górach, półkolonie dla dzieci, wejścia do rozmaitych parków rozrywki i term, a także zapłacić nim za karnety narciarskie. 

Ferie zimowe 2022 - terminyTerminy ferii 2022. Czarnek: Ruch okołoszkolny będzie ograniczony

Dla rodziców jest to spora ulga finansowa, tym bardziej że ceny według nich są w tym roku zauważalnie wyższe. Na profilu Facebook'owym eDziecka, pod artykułem poświęconym tematyce ferii, nasi czytelnicy dzielili się swoimi przemyśleniami dotyczącymi cen:

Wszyscy wiedzą, że ceny poszły w górę.
Mała woda 0,5 l w drodze na Morskie Oko kosztuje 5 zł, za 4 osoby wychodzi 20 zł, więc wszędzie idąc, trzeba mieć wcześniej kupione picie, jedzenie, kanapki itp jeśli chce się zaoszczędzić.
Jak się ma 500 plus to się płaci. A co mają powiedzieć pozostali, którzy tego nie mają. Też płacą takie ceny. Nic za darmo

- pisali.

Więcej o: