Mama wspomina na TikToku swój poród w domu. "Sama wyciągnęłam łożysko"

Alice Llani postanowiła opowiedzieć na TikToku, jak wyglądał jej domowy poród. Kobieta wspomina między innymi o tym, że urodziła syna w toalecie i musiała pomóc mu w oddychaniu. Dużym problemem dla Alice okazało się również pozbycie się łożyska.

Alice Llani w jednym z filmików na TikToku postanowiła opowiedzieć o tym, jak wyglądał jej domowy poród. Zainspirowali ją do tego ludzie, którzy kłócą się z nią, ale nie mają pojęcia o tym, jak rodziła dziecko w toalecie, samodzielnie pomogła mu zacząć oddychać, a następnie wyciągała ręką łożysko. 

Kobieta wyjaśnia, że poród trwał 31 godzin. Początkowo rodziła w wannie, ale ostatecznie jej syn Fern urodził się w toalecie. Alice opowiada, że w ramach przygotowania do swojego porodu obejrzała wiele nagrań z innych porodów domowych, aby wiedzieć, jak powinna reagować w różnych sytuacjach.

Mama pokazała na TikToku, z czym zmaga się po porodzieMama pokazała, z czym zmaga się po porodzie. "Wszędzie pranie, włosy, płacz"

Kiedy więc Fern pojawił się na świecie, nie zachwycała się tym, że ma dziecko, tylko zaczęła sprawdzać, czy wszystko z nim w porządku. 

Spojrzałam, jaki ma kolor. Był w porządku, ale nie zaczął od razu oddychać

- wspomina mama. Mąż zapytał, czy na pewno wszystko w porządku. Rodzice postanowili dać synowi chwilę, a gdy ten próbował złapać oddech, Alice użyła gruszki, aby odessać nadmiar śluzu. 

"Wyciągnęłam łożysko ręką"

Na tym jednak poród się nie skończył. Alice musiała jeszcze urodzić łożysko, jednak pojawiły się problemy. "Byłam bardzo zmęczona. Bałam się, że zasnę z łożyskiem w środku" - wspomina. Kobieta opowiada, że próbowała różnych naturalnych sposobów, ale było to trudne. Przecięła pępowinę, odniosła dziecko do łóżeczka, gdzie zostało pod opieką ojca, a sama wróciła do łazienki, aby dalej próbować pozbyć się łożyska.

Ta mama wie, jak ważne jest mycie zębów od najmłodszych latMama pokazała trik na mycie zębów dziecku. Rodzice są podzieleni

"Próbowałam przeć w tej pozycji, w której urodziłam dziecko, kasłałam, ale nic nie działało" - opisuje. W końcu zdecydowała, że musi sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się łożysko. Włożyła więc rękę do środka i gdy poczuła, że jest blisko, chwyciła je i wyciągnęła. "Bolało" - przyznaje.

Obecnie Alice spodziewa się drugiego dziecka. Zapewnia, że chciałaby urodzić je w ten sam sposób.

Zobacz wideo Poród w wodzie. Dziecko pod powierzchnią zawraca. To kluczowy moment
Więcej o: