Mama pokazała trik na mycie zębów dziecku. Rodzice są podzieleni. "To się nie uda"

Bohaterka nagrania jest stomatologiem, więc wie, jak ważne jest regularne i dokładne szczotkowanie dziecku ząbków od samego początku. Podzieliła się sprytnym sposobem, który może pomóc w codziennej higienie jamy ustnej najmłodszych.

Więcej zabawnych historii rodzinnych na Gazeta.pl

Dr Joyce Kahng jest stomatologiem z Kaliforni i jednocześnie mamą rocznego chłopca. Kobieta jest też aktywną użytkowniczką mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Instagramie często publikuje materiały związane z higieną jamy ustnej. Na TikToku opublikowała niedawno kontrowersyjne nagranie, na którym pokazuje, w jaki sposób myje zęby swojemu dziecku. 

Mama z synemOpowiedziała o zachowaniach syna w miejscach publicznych. "Dwuletni terrorysta"

Mama pokazała, jak myje zęby swojemu dziecku

Na opublikowanym nagraniu widać, jak kobieta szykuje się do higieny jamy ustnej swojego rocznego dziecka. Jako dentysta, doskonale wie, jak ważne jest to już od momentu pojawienia się pierwszego ząbka. A każdy rodzic wie, jak trudnym to bywa zadaniem. Niektóre maluchy uwielbiają szczotkować zęby, inne przed szczoteczką do zębów uciekają po całym domu. 

Dr Joyce przedsięwzięcie rozpoczyna bezpiecznym i delikatnym unieruchomieniem malca. Kładzie go między swoimi nogami, którymi ostrożnie przytrzymuje ręce malucha. Chłopiec nie może się ruszyć i mama może dokładnie umyć jego zęby.

Zobacz wideo

Kontrowersyjny trik na mycie zębów

Pod opublikowanym nagraniem pojawiło się wiele komentarzy internautów. Nie wszystkim spodobał się zaprezentowany trik:

Matko kochana, współczuję temu dzieciakowi. Trauma mu zostanie przez to

- napisała jedna mama. Inna zażartowała:

Moje dziecko zna kung-fu. To się nie uda

Jeszcze inna napisała:

Próbowałam tego, ale moje dziecko zmieniło się w obiekt egzorcyzmów. Nawet mnie ugryzło.

Mycie zębów u dziecka jest bardzo ważnym elementem codziennej higieny. Rodzice powinni zadbać o to, żeby szczotkowanie zębów stało się nawykiem. Dopóki dzieci tego nie zrozumieją, warto próbować różnych sposobów, bo to, co się sprawdziło u malca dr Joyce, niekoniecznie musi być dobrym rozwiązaniem dla wszystkich innych rocznych dzieci. Wiele zależy tu od wyczucia i pomysłowości rodziców. "To dziecko podziękuje ci za to w przyszłości. Gdyby moi rodzice byli tak nieugięci w dbaniu o moje zęby, nie musiałabym wydać 22 tysięcy $ na nowe." - napisała jedna z internautek. 

Wszystko po to, żeby edukować rodziców i podsuwać im techniki do wypróbowania

- skomentowała swój post Dr Joyce.

Chciała pokazać mężowi, jak to jest być w ciąży. Chwyciła dynię i folię spożywcząChciała pokazać mężowi, jak to jest być w ciąży. Zaskoczyła doborem rekwizytów

Więcej o: