Wybierasz imię dla dziecka? Ekspertka wymienia 6 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę

Każdy rodzic wie, że wybór imienia dla dziecka jest ogromną odpowiedzialnością. Ekspertka od dziecięcych imion Lorna Marsh w rozmowie z The Sun wymieniła sześć kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze imienia dla dziecka.

Więcej wskazówek na temat wyboru imienia dla dziecka znajdziecie na Gazeta.pl.

Wybór imienia dla dziecka jest dla wielu rodziców zadaniem spędzającym sen z powiek. Lorna Marsh opracowała wypróbowaną i sprawdzoną metodę, która ma pomóc wszystkim osobom mającym dylemat. Jeśli nie zgadzacie się z partnerem co do imienia, jakie ma nosić wasze dziecko albo macie kilka pomysłów i nie możecie podjąć ostatecznej decyzji, oto sześć kwestii, które pomogą rozwiać wątpliwości.

Zobacz wideo Basia Kurdej-Szatan zdradziła imię dziecka. Jak się czuje w 8. miesiącu ciąży?

Na co zwrócić uwagę, kiedy wybierasz imię na dziecko?

Po pierwsze, Lorna radzi, wziąć pod uwagę popularność imienia. Ekspertka nie zaleca nazywania dziecka wymyślnymi imionami, które są w modzie, bo moda szybko przemija. Zamiast tego sugeruje, żeby skłaniać się ku tym bardziej powszechnym pozycjom. Dzięki temu dziecko nie będzie musiało tłumaczyć każdemu, jak się je wymawia czy zapisuje.

Po drugie, każdy powinien zastanowić się, jak z biegiem lat będzie brzmiało imię dziecka. Niektóre brzmią uroczo, gdy jest jeszcze w wieku szkolnym, ale w przypadku dorosłych budzą jedynie rozbawienie jak np. Dyzio. 

Czytelniczka pokazała paragon za skipassyMama pokazała paragon. "Takich cen się nie spodziewałam"

Po trzecie wypowiedz głośno imię dziecka wraz z nazwiskiem i zwróć szczególną uwagę na inicjały. Niektóre mogą stwarzać problemy.

Po czwarte pomyśl o potencjalnych pseudonimach, jakie mogą być inspirowane wybranym przez ciebie imieniem. 

Piątym czynnikiem, który według Lorny może być decydujący, jest śpiewanie angielskiego "Happy Birthday" dziecku. W języku polskim jest to mniej problematyczne, bo imię pada na samym końcu piosenki, jednak nikomu nie zaszkodzi sprawdzenie, jak brzmi padające na końcu imię. Podejrzewam, że łatwiej wymówić "Ola" niż "Wierzchosława". 

Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze imienia dla dziecka, jest sprawdzenie jego pisowni i zastanowienie się nad tym, czy nie będzie problematyczna. Przykład? Alex i Aleks. 

DLOSZKalendarz szkolny 2022. Nie wszyscy liczą na naukę stacjonarną. "Dzieci będą w kółko na kwarantannie"

Więcej o: