Kiedy jest dzień babci i dziadka? W tym roku ich obchody mogą się przedłużyć

Kiedy jest dzień babci i dziadka? W 2022 roku w kalendarzu wypadają bardzo korzystnie i dają wnukom wiele możliwości, warto więc z większym wyprzedzeniem zaplanować ten czas i sprawić seniorom wiele radości.

Więcej ważnych wydarzeń rodzinnych na Gazeta.pl

Kiedy jest dzień babci i dziadka? Mają miejsce dzień po dniu, jeszcze w styczniu więc warto odpowiednio wcześniej przygotować się do nich. Panująca epidemia koronawirusa w wielu rodzinach ograniczyła kontakty z seniorami, z troski o ich bezpieczeństwo. Wielu babciom i dziadkom doskwiera zatem samotność, więc w miarę możliwości wnuki powinny się postarać, żeby umilić im ten czas. Maluchy powinny pomyśleć o pięknej laurce, nauczeniu się piosenki lub wierszyka. Starsze wnuki mogą kupić seniorom drobne upominki.

Bliźnięta mają różną datę urodzeniaSą bliźniętami, ale dzieli je rok urodzenia. "Jeden z najbardziej pamiętnych porodów"

Kiedy jest dzień babci i dziadka?

Kiedy jest dzień babci i dziadka? To "święta", które w kalendarzu mają swoją stałą datę. Dzień babci świętujemy 21 stycznia, w tym roku wypada to w piątek. Z kolei dzień dziadka obchodzimy kolejnego dnia, czyli 22 stycznia, w sobotę. Oznacza to, że dla niektórych cały weekend upłynie pod znakiem dziadków. Ci, którzy mieszkają daleko i rzadko widują się z babcią i dziadkiem mają zatem ułatwione zadanie. W tym czasie warto zaplanować wizytę u dziadków. Z racji panującej epidemii koronawirusa, część seniorów przestrzega zalecenia unikania tłocznych miejsc, więc zamiast np. wspólnej wizyty w kawiarni, warto zaproponować dziadkom spacer lub świętowanie w domowym zaciszu.  

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Kiedy jest dzień babci i dziadka? Warto już pomyśleć o prezentach

Babci i dziadkowi z pewnością największą przyjemność sprawi spotkanie z wnukiem, jednak jeśli chcemy podarować im jakiś prezent, warto nieco wcześniej o tym pomyśleć, żeby nie kupować na ostatnią chwilę czegoś przypadkowego. Poniżej kilka sprawdzonych propozycji:

Mama porzuciła dziecko w kartonowym pudleMama porzuciła dziecko w kartonie. "Proszę, pomóżcie mi. Rodzice nie mają pieniędzy"

  • książka ulubionego autora;
  • ozdobna puszka z ulubioną herbatą lub kawą;
  • album na zdjęcia;
  • ramka na zdjęcia (koniecznie ze zdjęciem wnuka);
  • zestaw kosmetyków;
  • kijki do nordic walking;
  • skarpetki/krawat/szal;
  • kubek termiczny;
  • roślina w efektownej doniczce;
  • ciepły koc.
Więcej o: