Ferie zimowe 2022 - terminy. Niektórzy uczniowie wrócą do szkół na pięć dni

Ferie zimowe 2022 - terminy pozwolą uniknąć tłoku w miejscowościach wypoczynkowych i poprawią sytuację przedsiębiorców utrzymujących się z turystyki. Zamknięcie szkół spowodowało, że niektórzy uczniowie między nauką zdalną a feriami wrócą do szkoły na tydzień.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskim szkolnictwie na Gazeta.pl

Ferie zimowe 2022 - terminy są znane już od dawna i nie zanosi się na to, żeby rząd miał tu coś zmieniać. Wiele osób obawiało się, że i w tym roku ferie zimowe odbędą się w jednym terminie dla wszystkich województw i to w czasie lockdowny, jednak w tym roku dzieci i młodzież będą mogły odpocząć od nauki aktywnie, np. na nartach i deskach w czasie rodzinnych wyjazdów w góry. Zamknięcie szkół do 9 stycznia sprawiło, że uczniowie, którzy rozpoczynają ferie 17 stycznia wrócą do placówek zaledwie na pięć dni nauki stacjonarnej. 

Ubieranie szkolnej choinki w Zespole Szkół Specjalnych nr 11 w KrakowieFerie świąteczne 2021 na nowych zasadach. Uczniowie szybciej odpoczną od szkoły

Ferie zimowe 2022 - terminy wyjazdów

Ferie zimowe 2022 zbliżają się wielkimi krokami. Jeśli planujemy rodzinny wyjazd w góry i nie zarezerwowaliśmy jeszcze noclegów, lepiej dłużej nie zwlekać, bo możemy mieć później problem z dostępnością miejsc noclegowych szczególnie w tak popularnych miejscowościach jak Zakopane, Białka Tatrzańska, Krynica Górska. 

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Ferie zimowe 2022 - terminy dla poszczególnych województw

Ferie zimowe 2022 odbędą się tradycyjnie, z podziałem na województwa. Pozwoli to ograniczyć  tłumy na stokach, a przedsiębiorcom utrzymującym się z turystyki, podbudować nadszarpnięte przez pandemię budżety. Ferie zimowe 2022 rozpoczną się 17 stycznia i potrwają do 27 lutego.

  • 17 - 30 stycznia 2022 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie; zachodniopomorskie
  • 14 – 27 lutego 2022 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Ferie 2021. Korzystając z zimowej aury, nie zapomnijcie ulepić bałwana!Ferie zimowe 2022 będą inne niż w zeszłym roku. Uczniów czeka łącznie aż sześć tygodni wolnego

Ferie zimowe 2022 - terminy pozwolą wykorzystać bon turystyczny

Ferie zimowe 2022 - terminy zimowych przerw od nauki dla poszczególnych województw pozwolą wykorzystać bon turystyczny tym, którzy jeszcze go nie zrealizowali. Jeszcze do niedawna bon turystyczny miał być ważny do końca marca 2022 roku. Oznaczało to, że rodzice ze wszystkich województw mieliby okazję wykorzystać tę rządową formę wsparcia przy opłacaniu zimowych atrakcji dla swoich pociech. Rada Ministrów zdecydowała się przedłużyć ważność bonu turystycznego do 30 września 2022 roku, co  oznacza, że będziemy mogli go wykorzystać także podczas wakacji

Więcej o: