Niebezpieczna zabawa na TikToku. Umierają kolejne dzieci

Blackout Challenge to niebezpieczne wyzwanie na TikToku, które zyskuje popularność wśród najmłodszych. Dzieci, które biorą w nim udział, wstrzymują oddech aż do utraty przytomności. Niektórym niestety nie udaje się jej już odzyskać.

Więcej zaskakujących tematów dla rodziców na stronie Gazeta.pl

W mediach co jakiś czas pojawiają się informacje o niebezpiecznych zabawach, w jakich biorą udział użytkownicy TikToka, wszystko oczywiście dokumentując i udostępniając na swoich profilach. W zeszłym roku internauci ochoczo angażowali się w niebezpiecznym wyzwaniu skull breaker, polegającym na podcinaniu uczestnika tak, żeby spektakularnie się przewrócił. W tym roku szczególnie popularne wśród dzieci jest blackout challenge.

Szczepienia przeciw COVID-19 w ciążySzczepienia w ciąży. Ginekolog: To nie jest tak, że ciąża zwalnia od szczepienia

Dziesięciolatka ofiarą niebezpiecznej zabawy

Dziesięcioletnia Nyla Anderson była uczennicą szkoły publicznej w Chester w północno-zachodniej Anglii. Była lubiana przez rówieśników, dobrze się uczyła, znała trzy języki. Zmarła 12 grudnia w efekcie udziału w popularnej ostatnio na TikToku zabawie o nazwie blackout challenge. Zadanie polega na wstrzymaniu przez uczestnika oddechu, aż do momentu omdlenia. Nyla podjęła wyzwanie. Straciła przytomność i niestety już jej nie odzyskała. Wszystko miało miejsce w jej pokoju. Kiedy rodzice znaleźli nieprzytomną dziewczynkę, natychmiast zawieźli ją do szpitala. Lekarzom niestety nie udało się uratować dziecka

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Rodzice dziewczynki ostrzegają innych

Zrozpaczona Tawainna Anderson, mama dziesięciolatki, apeluje do innych rodziców, aby uważnie przeglądali telefony swoich dzieci i sprawdzali, czym ich pociechy się interesują i w jakie zabawy się angażują.

Nigdy nie wiadomo, co znajdziecie w ich telefonach. Nie pomyślelibyście, że 10-latki czegoś takiego spróbują. Próbują, bo są dziećmi

- powiedziała w wypowiedzi dla programu ABC7. Anderson wspomniała także o tym, że rodzice powinni często rozmawiać z dziećmi na temat mediów społecznościowych i zagrożeń, jakie te ze sobą niosą. 

Mama wróci na święta do domu po przeszczepie sercaMama dziewięciolatka spędziła dwa lata w szpitalu. Po przeszczepie serca wróci do domu na święta

Nyla nie jest jedyną ofiarą tej zabawy

O blackout challenge zrobiło się głośno na początku roku, po tym jak w efekcie tej zabawy zmarł Joshua Haileyesus - dwunastolatek z Kolorado. Jak donosi portal Daily Mail, chłopiec użył sznurowadła, które owinął wokół szyi i zaciskał tak długo, aż stracił przytomność. Nieprzytomnego chłopca w łazience znalazł jego brat bliźniak. Joshua zmarł 19 dni później. Z tego samego powodu w styczniu zmarła dziesięcioletnia dziewczynka we Włoszech, a w czerwcu dziewięciolatka z Tennessee w USA. 

Więcej o: