Od kiedy jest przerwa świąteczna? "Zaraz po powrocie cztery sprawdziany"

Od kiedy jest przerwa świąteczna? Dzieci zmęczone tempem pracy w trybie stacjonarnym z niecierpliwością oczekują przerwy świątecznej, ferii, przerwy wielkanocnej i wakacji. Każde wytchnienie od nauki jest teraz na wagę złota, ale rodzice zauważają, że nie jest to wcale czas na odpoczynek, tylko na nadrobienie zaległości.

Więcej informacji na temat sytuacji w szkołach znajdziesz na Gazeta.pl.

Chociaż od poniedziałku dzieci i młodzież uczą się zdalnie, wciąż nie narzekają na brak zajęć. Przemęczeni odliczają dni do wolnego i zastanawiają się, od kiedy jest przerwa świąteczna. Dla tych, którzy liczą na odpoczynek, ale także nadrobienie zaległości w tym czasie, mamy dobrą wiadomość. Dni będzie wystarczająco, żeby zebrać siły przed rozpoczęciem semestru letniego i jak zauważają rodzice - przygotować się do poprawy ocen.

Zobacz wideo Rozszerzenie obostrzeń na całą Polskę. Klasy 1-3 przejdą na nauczanie zdalne

Od kiedy jest przerwa świąteczna?

Przerwa świąteczna 2021 rozpoczyna się 23 grudnia i potrwa aż do 3 stycznia. W tym czasie wszystkie dzieci i młodzież, która uczęszcza do szkół, nie będą miały lekcji. Daje to aż 11 dni wolnego od szkoły, a i na tym dobre wieści się nie kończą. Chociaż w poniedziałek uczniowie mają lekcje, to nie na długo. W czwartek 6 stycznia mają wolne z okazji święta Trzech Króli. Być może niektóre szkoły w tym czasie zdecydują, że ich podopieczni będą mieli długi weekend.

Mimo perspektyw na odpoczynek rodzice są sceptyczni. Jak zauważają, najmłodsi spędzają na nauce każdą wolną chwilę. A i w święta nauczyciele nie zostawiają im przestrzeni na odpoczynek.

Mój syn zaraz po powrocie ma cztery sprawdziany i musi się uczyć w to niby wolne. Trzeba kuć w przerwie świątecznej żeby się wyrobić

- napisała jedna z mam, a inna dodała:

Tak, tak....w końcu przerwa..... Mają dość tego pędzenia, testów, sprawdzianów, nauki i łez..... Jak w fabryce czekoladek.... Robimy, pakujemy, sprzedajemy, a jak nie.......to sami wiemy.

Wypowiedział się też uczeń:

Rzeczywiście odpoczynek... Mamy pracę domową z wf-u: napisać od 3 do 7 stron. W ósmej klasie podstawówki.
Więcej o: