Przybywa nieochrzczonych dzieci. "Biblia nie mówi o chrzcie niemowląt"

Coraz mniej rodziców decyduje się ochrzcić swoje dzieci. Niektórzy z nich chcą poczekać, aż ich pociechy będą starsze i same podejmą decyzję, czy zamierzają przyjąć ten sakrament, czy też nie.

Więcej informacji o sytuacji kościoła w Polsce na Gazeta.pl

Polacy coraz częściej decydują się nie chrzcić swoich dzieci. Robią to z różnych ważnych powodów. Jednym z nich jest brak lęku przed ostracyzmem. Coraz więcej dzieci rezygnuje z lekcji religii, są wychowywane przez rodziców pozostających w nieformalnym związku etc. Nikogo już to nie dziwi, nikt się nie boi, że dziecko będzie z tego powodu miało jakiekolwiek problemy w szkole lub kontaktach z rówieśnikami. Niektórzy nie chcą wydawać pieniędzy na drogie kreacje, przyjęcia i prezenty. Są też i tacy, którzy nie chcą podejmować decyzji za swoje nieświadome jeszcze pociechy. Pragną zostawić im ten wybór.

Szkoła PodstawowaNauka zdalna a opieka nad dzieckiem. Nie dla wszystkich rodziców

Rodzice rezygnują z chrzczenia dzieci z wielu powodów

Na faacebook'owym profilu eDziecka, pod opublikowanym tam artykułem poświęconym tematyce chrzczenia dzieci, między internautami wywiązała się dyskusja. Nasi czytelnicy wyjaśniali, dlaczego nie zdecydowali się ochrzcić swoje dzieci. Część z nich wskazywała, że nie zamierzają robić niczego na pokaz lub z powodu presji rodziny. 

Moje są niechrzczone. Żyją i mają się dobrze. Po co robić coś na pokaz czy dlatego, że rodzina tak chce.
Tworzy się kolejna rzecz na pokaz, a raczej okazję do "zarobku". Wierzyć można bez pokazów, bez rytuałów, bez kasy... Bo to jest prawdziwa wiara

- uważają. Niektórzy internauci wspominali o tym, że nie chcą podejmować decyzji za swoje dzieci:

Biblia nigdzie nie mówi o chrzcie niemowląt. Nawet Jezus jasno stwierdził, że ochrzcić można tylko tego, który świadomie uwierzy.
Dlaczego dziecko ochrzczone miałoby nie mieć później wyboru? To tylko trochę wody i kilka słów.
Moje również nie są i zdecydują jak będą w pełni świadome...
Ja ochrzciłam syna jak był niemowlakiem. Dziś ma 13 lat i z Religi kazał się wypisać. Córka ma 5 lat i nie ma chrztu, niech sama zdecyduje

- pisali.

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Chrzest jest bardzo ważny dla wierzących

W dyskusji pojawiały się także głosy przypominające o wadze tego sakramentu dla osób wierzących:

Chrzest dla osoby wierzącej to uwolnienie od grzechu pierworodnego. Jak ktoś wierzy, to sakrament chrztu jest bardzo ważny. Więc nie da się wierzyć i nie ochrzcić dziecka. Tym bardziej że podczas ślubu deklarujesz, że chcesz wychować dzieci zgodnie z wiarą katolicką... Więc jak nie chcesz chrzcić dzieci to nie należy brać ślubu w kościele. Można zawsze poprzestać na cywilnym.
Jeżeli ktoś jest wierzący katolikiem nie może pozwolić, aby dziecko żyło z grzechem pierworodnym. Nawet dlatego, że wypadki chodzą po ludziach a bez chrztu nie ma zbawienia po śmierci

- pisali internauci. 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców. Rząd przedłuża wypłatę świadczenia12 tysięcy na dziecko. Zyskamy świadczenie, ale stracimy ulgę

A Wy? Ochrzciliście swoje dzieci? Zamierzacie to zrobić? Dajcie znać w komentarzach.

Więcej o: