Mama zatrudniła nocną doulę. "Mam czas dla siebie do 6 rano". Została skrytykowana. "Ona wykonuje twoją robotę!"

Brittany Bright z Arkansas jest 28-letnią matką dwójki dzieci. Niedawno na swoim profilu na TikToku opowiedziała o tym, jak wygląda jej współpraca z nocną doulą poporodową, którą zdecydowała się zatrudnić. Część komentujących przyklasnęła temu pomysłowi, ale nie brakowało krytycznych uwag od osób, które zarzucały Brittany, że traci cenne chwile z maluchem.

Brittany Bright, którą na TikToku obserwuje blisko 35 tysięcy osób, niedawno urodziła drugie dziecko. Razem z partnerem zdecydowali, że do pomocy w opiece nad maluchem zatrudnią nocną doulę poporodową. 28-letnia matka zdecydowała się na taki krok po traumatycznych przeżyciach z poprzedniej ciąży. W rozmowie z Fox News kobieta opowiedziała, że jej pierwsze dziecko urodziło się jako wcześniak przez cesarskie cięcie. Ponadto u kobiety zdiagnozowany został guz macicy. Trudne doświadczenia sprawiły, że Brittany cierpiała na depresję poporodową, zdarzały jej się również omdlenia i halucynacje.

Wszystko to, czego doświadczyłam w czasie pierwszej ciąży oraz w połogu skłoniło mnie do zatrudnienia douli. Wiedziałam, że nie chcę przechodzić przez to samo jeszcze raz

- wyjaśniała. Matka nie kryje, że doula jest dla niej oraz jej partnera dużym wsparciem. Kobieta, którą znalazła, współpracowała z nią przez okres ciąży, a potem do momentu ukończenia przez jej syna Maddoxa 11 tygodni. 

Mama jedenaściorga dzieci została skrytykowana za to, co podała im do jedzeniaMama 11 dzieci pokazała rzeczywistość. Internauci skrytykowali

Brittany opowiada, że doula spędzała z Maddoxem dwie noce w tygodniu po 10 godzin. W ciągu dnia maluchem zajmowała się matka, a doula zjawiała się koło 20:00 i zostawała do 6 rano. Wówczas Brittany miała czas dla siebie. Mogła odpocząć i wyspać się, aby rano zastąpić doulę w opiece nad synem. Kobieta zdradza, że taka usługa kosztowała ją ostatecznie blisko sześć tysięcy dolarów - dokładnie 5700.

Doula - jakie ma zadania? Czy warto korzystać z jej usług? Jak nią zostać?Doula - asystentka kobiety w czasie ciąży, porodu i po porodzie

"Ona wykonuje twoją pracę"

Wyznanie Brittany spotkało się z mieszanym przyjęciem. Wiele osób uznało, że kobieta w ten sposób traci jedne z najbardziej wyjątkowych chwil z dzieckiem. "Te dni mijają, a karmienie w środku nocy w ciągu tych pierwszych tygodni jest naprawdę wyjątkowe" - brzmiał jeden z komentarzy.

Inna osoba z kolei stwierdziła, że Brittany będzie uboższa w doświadczenia, które należą do matki. "Ona wykonuje twoją pracę" - zwróciła uwagę obserwatorka. "Część moich najlepszych wspomnień to właśnie te z nocy spędzanych z dziećmi" - dodała kolejna.

Mama parodiuje swoje dzieci.10 mam z TikToka, które rozbawiły internautów do łez w 2021 roku

Nie brakowało jednak głosów osób, które pochwalały decyzję 28-latki i jej partnera. 

Wy wszyscy widzicie "leniwą matkę". Ja widzę mamę, która inwestuje w siebie, żeby być jak najlepszą matką dla swojego syna

- napisała jedna z osób.

Źródło: New York Post

Więcej o: