Ferie zimowe 2022. Zmienił się ważny dla rodziców termin

Ferie zimowe 2022 zapowiadają się dużo lepiej niż te zeszłoroczne. Rząd nie zapowiedział jeszcze ogólnokrajowego lockdownu w tym czasie, możemy zatem mieć nadzieję na rodzinne wyjazdy na narty i snowboard.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju na Gazeta.pl

Ferie zimowe 2022 mają się odbyć w tradycyjnej formie, czyli z podziałem na kilka terminów dla różnych województw (w zeszłym roku odbyły się w jednym terminie dla wszystkich - 4-17 stycznia). Tym razem uczniowie mają szansę odpocząć od nauki w aktywny sposób. Zapewne wiele rodzin wybierze się w góry, żeby poszusować na stokach.

DzieciFerie zimowe 2022. W styczniu wyjątkowo długi odpoczynek od szkoły

Ferie zimowe 2022 - nowe obostrzenia

Czwarta fala epidemii koronawirusa i ogromny wzrost liczby nowych potwierdzonych przypadków zachorowań sprawiły, że rząd zdecydował się wprowadzić nowe obostrzenia. Dotyczą kin, teatrów, oper, filharmonii, centrów kultury i koncertów. Na razie nie ma tu mowy o hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, czyli miejscach, które interesują osoby planujące wyjazdy w czasie ferii. 

Zobacz wideo Przyzwyczajenia, trendy, zalecenia medyczne i dobre rady. Czyli skąd właściwie brać wiedzę o pielęgnacji noworodka?

Ferie zimowe 2022 - terminy dla poszczególnych województw

Ferie zimowe 2022 odbędą się w czterech terminach:

  • 17 - 30 stycznia 2022 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 14 – 27 lutego 2022 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Ferie zimowe (zdjęcie ilustracyjne)Ferie zimowe 2021/2022. Zimowy wypoczynek w innym terminie

Ferie zimowe 2022 - można jeszcze wykorzystać bon turystyczny

Ferie zimowe 2022 są doskonałą okazją do wykorzystania bonu turystycznego dla rodziców, którzy nie zrobili tego np. w ubiegłe wakacje. Jeszcze niedawno bon turystyczny miał być ważny do końca marca 2022 roku. Rada Ministrów zdecydowała się jednak przedłużyć jego ważność do 30 września 2022 roku. Oznacza to, że będziemy mogli skorzystać z tej formy wsparcia jeszcze podczas najbliższych wakacji

Więcej o: