Kiedy wystawiają oceny na półrocze? Uczniom zostało już niewiele czasu na poprawę

Kiedy wystawiają oceny na półrocze? Uczniowie przed przerwą świąteczną chcą wiedzieć, ile czasu pozostało im na poprawę stopni. Ciężki semestr zimowy dobiega końca, a ilość sprawdzianów i kartkówek sprawiła, że wielu osobom nie udało się osiągnąć wymarzonych wyników. Koniec semestru już niedługo, ale wciąż nie jest za późno na naukę.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji w polskich szkołach na Gazeta.pl

Kiedy wystawiają oceny na półrocze? To już ostatni dzwonek dla uczniów, którzy nie są zadowoleni ze swoich wyników w semestrze zimowym. Już za kilka tygodni nauczyciele wystawią w dzienniku oceny końcowe, od których nie będzie już odwrotu. Dobrą wiadomością jest jednak to, że zanim to nastąpi, uczniowie będą mieli 11 dni wolnego na nadrobienie zaległości. Oto wszystko, co trzeba wiedzieć o tegorocznym wystawieniu ocen.

Zobacz wideo Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół? "Nie mamy dobrego rozwiązania"

Kiedy wystawiają oceny na półrocze?

Semestr zimowy obejmuje 87 dni nauki. Uczniowie od początku roku skarżyli się na nadmiar sprawdzianów, kartkówek i prac domowych, a także przepełnione zajęciami plany lekcji. 17 stycznia 2022 roku rozpoczną się ferie zimowe dla części z nich i data ta wyznaczy koniec semestru. Jednak ostateczne wystawienie ocen, zależy od placówki. W każdej szkole rada pedagogiczna i dyrekcja wyznacza ten termin dla swojej szkoły. Zwykle jednak następuje to w ostatnim tygodniu nauki w pierwszym semestrze. W niektórych szkołach data wystawienia ocen pokrywa się z początkiem ferii zimowych, w innych dzieci jeszcze przed feriami rozpoczynają drugi semestr.

W tym roku ferie zostały zaplanowane w czterech terminach: 17 - 30 stycznia 2022 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie; 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie; 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie; 14 – 27 lutego 2022 r. województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Więcej o: