Sylwester w domu z dziećmi. Jak zapewnić najmłodszym świetną zabawę?

Sylwester w domu z dziećmi warto wcześniej zaplanować. Można dzięki temu zapewnić im należną porcję radości, jednocześnie zaś pozwolić dorosłym na świętowanie we własnym gronie. O co warto zadbać?

Sylwester z dziećmi a dobra zabawa dorosłych

Sylwester z dziećmi powinien być zorganizowany w taki sposób, aby wszyscy domownicy mogli przywitać Nowy Rok w radosny sposób. Zorganizowanie imprezy dla najmłodszych tuż obok dorosłych ma liczne zalety - przede wszystkim jesteśmy w stanie zająć się sobą, jednocześnie mając baczenie na dzieci. Warto w taki sposób zorganizować im czas, by mogły zająć się sobą i świetnie przy tym bawić. 

Sylwester dla dzieci. Zdjęcie ilustracyjneImpreza sylwestrowa dla dzieci. Jak ją zorganizować?

Co robić z dziećmi na Sylwestra? Odpowiednie przygotowanie

Jeśli zastanawiamy się nad tym, co robić z dziećmi na Sylwestra, to przede wszystkim powinniśmy postawić na wcześniejsze przygotowanie miejsca, w którym będą bawić się najmłodsi. Balony, kolorowe łańcuchy i confetti to tylko niektóre materiały, jakie warto wykorzystać. Dobrym wyjściem będzie zaangażowanie pociech w proces tworzenia dekoracji i ozdabiania nimi pokoju. Wspólnie z nimi można też zastanowić się nad tym, jak miejsce to powinno wyglądać. Z pewnością prawdziwą frajdą dla dzieci będzie umieszczenie tu motywów z ich ulubionych bajek.   

Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

Sylwester z dziećmi w domu - menu

Jak zaplanować Sylwestra z dziećmi w domu? Menu powinno być przygotowane z odpowiednim wyprzedzeniem. Warto stawiać na dania, które będą kolorowe i atrakcyjnie podane tak, by budziły ciekawość i entuzjazm u dzieci. Oczywiście nieodłącznym elementem menu sylwestrowego będą słodycze, ale można je podać w nieco zdrowszej formie. Zamiast tradycyjnych, możemy więc wybrać chipsy z owoców, słodycze zaś zamienić na zdrowsze ciasteczka owsiane domowej roboty. Co jeszcze może znaleźć się na stole? Z pewnością dobrym wyborem będą:

 • pizzerinki z warzywami
 • mini tortille z kolorowym nadzieniem
 • niewielkie kanapeczki
 • paszteciki
 • sałatka owocowa
 • nuggetsy
 • muffiny
 • koktajle owocowe
 • świeżo wyciskane soki
 • szampan dla dzieci

Czym zająć dzieci w Sylwestra?

Czym zająć dzieci w Sylwestra, by czas szybko im mijał? Wiele zależy od tego, ile miejsca możemy poświęcić na zabawy. W sytuacji, gdy przestrzeni jest dość dużo, powinniśmy postawić na zabawy ruchowe w postaci toru przeszkód lub zabaw tanecznych. Jeśli miejsca jest niewiele, to z pewnością sprawdzą się takie aktywności, jak:

 • seans filmowy z nowymi lub ulubionymi bajkami naszych dzieci
 • karaoke - doskonały pomysł tam, gdzie chcemy dać dzieciom radość związaną z muzyką, ale nie mamy dosyć dużo miejsca
 • taniec na gazecie lub zabawa z krzesłami - pomysły rodem z weselnych oczepin, które sprawdzą się jednak także w przypadku dzieci
 • kalambury - sprawdzona zabawa, która dostarczy dzieciom wiele radości
 • zabawa w chowanego - wbrew pozorom nie wymaga zbyt wiele miejsca
 • gra w planszówki - można wybrać ulubione rozgrywki naszych dzieci lub podarować im zupełnie nową grę planszową 

Ile dni do końca roku 2021? Nowy rok zbliża się wielkimi krokami!Ile dni do końca roku 2021? Odliczanie do Sylwestra czas zacząć!

Sylwestrowe atrakcje dla dzieci - bal przebierańców i toast 

Jakie jeszcze sylwestrowe atrakcje dla dzieci warto przygotować? Bez wątpienia dobrym rozwiązaniem będzie zorganizowanie im balu przebierańców. Jak go przygotować? W najprostszej wersji niech będzie to maskarada. Maski można zakupić, ale też zrobić razem z dziećmi - oczywiście o tyle, o ile mamy dość czasu na takie prace. Istnieje też możliwość zrobienia tematycznego balu przebierańców z wcześniej zakupionymi strojami. Motywy przewodnie mogą być różne, ale zwykle są to ulubione bajki

Oczywiście warto zrobić wszystko, żeby ten wieczór był wyjątkowy także dla najmłodszych. Stąd powinien pojawić się także toast przygotowany specjalnie dla nich. Idealnym napojem będzie w tym przypadku szampan dla dzieci. W tym czasie możemy również poczęstować pociechy słodkim tortem

Zobacz też:  Sałatka na sylwestra z ananasem i kurczakiem. Prosty przepis na sylwestrową przekąskę, która zasmakuje całej rodzinie

Więcej o: