Impreza sylwestrowa dla dzieci. Jak ją zorganizować?

Impreza sylwestrowa dla dzieci to rozrywka, która wręcz należy się tego dnia najmłodszym. Odpowiednio przygotowana, pozwala dorosłym cieszyć się w spokoju swoim towarzystwem. Jak ją przygotować?

Jak zorganizować imprezę sylwestrową dla dzieci?

Jak zorganizować imprezę sylwestrową dla dzieci, która pozostanie niezapomniana? Warto dołożyć nieco starań dlatego, żeby również nasze pociechy miały frajdę z witania Nowego Roku. Dodatkowo pozwoli to dorosłym na to, by jedynie doglądać dziecięcych zabaw w trakcie świętowania na własną rękę tuż obok. 

Przede wszystkim istotne jest stworzenie odpowiedniego klimatu. Warto więc zadbać o sylwestrowe dekoracje dla najmłodszych. Kinder party wypadnie świetnie, gdy pokój zostanie przybrany balonami, wstążkami i pojawi się w nim kolorowe konfetti. Najmłodszych także warto wciągnąć w przygotowania - mogą zająć się robieniem łańcuchów z papieru, które potem ozdobią miejsce zabawy. Koniecznie przygotujmy również stolik i nakrycia dla najmłodszych. Im więcej kolorów, tym oczywiście lepiej. 

Ile dni do końca roku 2021? Nowy rok zbliża się wielkimi krokami!Ile dni do końca roku 2021? Odliczanie do Sylwestra czas zacząć!

Bal sylwestrowy dla dzieci - jak zrobić taką imprezę? Menu dla dzieci

Jak powinien wyglądać bal sylwestrowy dla dzieci? Jak zrobić taką imprezę? Kolejnym ważnym elementem jest przygotowanie menu dla najmłodszych. Oczywiście nie może tu zabraknąć słodyczy, ale starajmy się je podać w nieco zdrowszej formie. Owoce, zdrowsze ciasteczka, galaretki czy chipsy z suszonych owoców także powinny smakować dzieciom. Dania warto podawać w kolorowej formie, która może spodobać się dzieciom. Mogą być to kolorowe kanapki, roladki z tortilli, zapiekane tosty czy niewielkie pizzerinki z warzywami. Na stole może znaleźć się też sałatka owocowa i duży wybór świeżych soków.  

Sylwestrowe atrakcje dla dzieci - kilka pomysłów, które warto rozważyć

Jakie sylwestrowe atrakcje dla dzieci warto przygotować? W zależności od warunków, którymi dysponujemy, powinniśmy wybrać zestaw zabaw, które zaproponujemy najmłodszym. Mając dość miejsca, możemy wymyślić dzieciom tor przeszkód, taniec z balonami lub taniec na gazetach. W sytuacji, gdy takie ruchowe zabawy trudniej jest przeprowadzić, możemy zaproponować im:

  • oglądanie nowej lub ulubionej bajki - dzieci mogą same wybrać jakichś tytuł, który w szczególny sposób im się podoba
  • zabawa w chowanego - jedna z najbardziej typowych, ale i lubianych zabaw, która może się odbywać w domu
  • losy z zadaniami do wykonania - w tym przypadku musimy wykazać się kreatywnością 
  • rebusy - dobrze, by były humorystyczne
  • gry planszowe - nowe lub sprawdzone i lubiane przez dzieci
  • śpiewanie piosenek - razem lub w formie domowego karaoke
  • kalambury - popularne i niezwykle zabawne zgadywanki, które wymuszają na dzieciach kreatywne podejście 
  • zabawy taneczne - przy ich organizacji zadbajmy szczególnie o to, by dzieci nie były narażone na urazy 

Oczywiście może zdarzyć się tak, że dzieciom bardziej spodoba się jakiś punkt programu. Nie ma w tym nic dziwnego - w takiej sytuacji nie przeszkadzajmy im w swobodnej zabawie. Ten wieczór należy przecież w końcu również do nich. Jedyne, co powinno nas w takim razie interesować, jest zapewnienie naszym pociechom bezpieczeństwa. Musimy więc doglądać ich zabaw. 

Bal przebierańców - Sylwester dla dzieci, który będzie niezapomniany

Pamiętajmy o tym, że świetnym rozwiązaniem jest też bal przebierańców. Sylwester dla dzieci może być swobodny lub tematyczny. W ostatnim przypadku będziemy jednak musieli więcej czasu przeznaczyć na przygotowanie strojów. Wówczas możemy nawiązać np. do ulubionych bajek naszych dzieci. Można jednak zorganizować wszystko prościej - maski zaś stworzyć z papieru, co razem z przybraniem pokoju w atrakcyjny sposób da dzieciom wiele radości. 

Sałatka na sylwestra z kurczakiem i ananasemSałatka na sylwestra z ananasem i kurczakiem. Prosty przepis na sylwestrową przekąskę, która zasmakuje całej rodzinie

Szampan dla dzieci - przyjemny finał wspólnego świętowania 

Oczywiście musi też pojawić się szampan dla dzieci. Najmłodsi również powinni mieć okazję do tego, by wznieść toast noworoczny i w uroczysty sposób powitać Nowy Rok. Do przeznaczonego dla dzieci napoju idealnie będzie pasował tort lub kolorowe i smaczne ciasto. 

Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

 Zobacz też: Makijaż na sylwestra - jak wykonać prosty i efektowny makijaż?

Więcej o: