Od kiedy można rejestrować dzieci na szczepienie? Jest już termin

Od kiedy można rejestrować dzieci na szczepienie? Data jest już znana! Od 16 grudnia będzie można w Polsce szczepić przeciw COVID-19 dzieci w wieku 5-11 lat. Dotychczas było to możliwe tylko w przypadku dzieci starszych - powyżej 11 roku życia.

Od kiedy można rejestrować dzieci na szczepienie? Badania potwierdzają skuteczność szczepionek

Ruszają szczepienia przeciw COVID-19 dla młodszych dzieci.

Badania potwierdziły, że szczepionki dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat są bezpieczne i skuteczne! Już wkrótce rodzice będą mogli rejestrować swoje dzieci na szczepienia. Obecnie można zapisać dzieci od 12 roku życia. Każde szczepienie to krok w stronę zwalczenia pandemii, a jednocześnie wyraz troski o bezpieczeństwo swoje i innych!
Badania pokazują, że szczepionki są skuteczne i bezpieczne. Na 1,6 mln zaszczepionych dzieci jedynie 320 z nich doświadczyło łagodnych odczynów niepożądanych. To mniej dzieci niż trafiło z powodu COVID-19 do szpitala w ciągu pierwszych dwóch tygodni listopada. W tym okresie z ciężkim przebiegiem choroby wywołanej koronawirusem przyjęto blisko 500 dzieci na szpitalne oddziały.

- czytamy na stronie gov.pl.

Zobacz wideo Czym skutkuje nieszczepienie się i pobłażanie takim zachowaniom? Ekspert tłumaczy

Od kiedy można rejestrować dzieci na szczepienie? Jak zarejestrować dziecko?

Dzieci można zarejestrować od 14 grudnia 2021 roku. 12 i 13 grudnia były wystawiane e-skierowania dla dzieci w wieku 5-11 lat. Następowało to automatycznie. Gdy tylko dziecko kończy pięć lat, w systemie pojawi się skierowanie.

Jeśli skierowanie się nie pojawi, prawdopodobnie to błąd systemu. Wystarczy wtedy poprosić lekarz w punkcie szczepień może wystawić e-skierowanie.

Zarejestrować dziecko na szczepienie można na cztery sposoby:

  • zadzwoń na całodobową infolinię 989.
  • skontaktuj się z wybranym punktem szczepień. Numery telefonów znajdziesz tutaj.
  • skorzystaj ze strony internetowej pacjent.gov.pl (Ważne! Dziecko możesz zarejestrować tylko za pomocą tzw. szybkiej rejestracji bez Profilu Zaufanego).
  • wyślij SMS o treści SzczepimySie na numer 664 908 556 lub 880 333 333.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Szczepienie dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Skierowania są już dostępne. Jak zarejestrować dziecko na szczepienie?

Więcej o: